„Akci jsme pořádali trochu se zpožděním, protože se na ní podílí více organizací. Je spíš důležité, že něco podobného existuje,“ řekla Hana Horňáková ze sdružení Kyjovské horňácko v pohybu. Májový den Země byl zaměřen¨ hlavně na školní mládež. Park se proto hemžil dětmi. „Každému jsem dala pamětní keramickou medaili, měli jsme jich asi pět set a rozdali jsme skoro všechny,“ dodala Horňáková.

Firma zpracovávající odpad, radila dětem, jak ho mají třídit, což si mohly prakticky vyzkoušet. Parkem také svištěli odvážní jezdci na koloběžkách. Do soutěže pořádané místním cykloklubem se zapojilo na dvacet dětí. Jednu z věkových kategorií vyhrál Josef Hlavoň z Kyjova–Boršova. „Jelo se mi dobře, na koloběžce jsem stál tak po pěti letech,“ pochvaloval si. Děti si také mohly vyzkoušet obratnost a dovednosti v různých soutěžích. Návštěvníkům hrála dechová hudba ZUŠ Kyjov. „Hrajeme široký repertoár od soudobé dechovky přes taneční skladby k jazzu,“ vysvětlil učitel a zároveň kapelník Jiří Pimek. Na náměstí se také předvádělo, jak žít zdravě. „Poradíme lidem se správnou výživou, mohou si u nás změřit svou kondici, obsah tuku v těle nebo spočítat index tělesné hmotnosti,“ uvedla Hana Polášková z kyjovského Klubu zdraví.

Akci doprovázelo i promítání filmů s ekologickou tematikou v Loutkovém sále kulturního domu. V pestrém programu si přišli na své hlavně žáci a studenti kyjovských škol, ale i náhodní kolemjdoucí.