„Přijďte si trochu odpočinout při poslechu romantické, španělské a impresionistické hudby,“ zvou na koncert, ve kterém s neobvyklou harfou zahraje i klavír, pořadatelé z Hodonínského symfonického orchestru a smíšeného pěveckého sboru. Na italskou harfu bude hrát Emília Nádlerová – Psotová a na klavír Petra Borovičková. Začátek koncertu je v 19 hodin a vstupenky lze získat v předprodeji v informačním centru v Hodoníně.

Druhý koncert vážné hudby se uskuteční 14. dubna, tentokrát v sále Evropa. Dubnový Hudební čtvrtek bude již tradičně rezervovaný mladým umělcům seskupeným v Komorním orchestru Jana Noska, jenž funguje při Základní umělecké škole v Hodoníně.

„V doprovodu orchestru řízeném Davidem Herzánem se postupně představí na kontrabas Vojtěch Marada a na trubku Josef Ilčík. Jako host vystoupí nadějný klavírista, student bratislavské konzervatoře, Dominik Gál,“ přiblížil průběh koncertu ředitel Hodonínského symfonického orchestru a smíšeného pěveckého sboru Michal Bešta.

V koncertu, jenž začne v 19 hodin, zazní díla F. X. Richtera, J. K. Vaňhala, G. P. Telemanna, F. Chopina a B. Brittena. Vstupenky jsou od začátku dubna v předprodeji v informačním centru na Národní třídě.