„Devět milionů by mělo jít na rekonstrukci hlavního sálu, pět set čtyřicet tisíc poté na pořízení stupňovitého hlediště,“ uvedl ředitel Městského kulturního střediska Marcel Řimák.

Na pořízení stupňovitého hlediště si přitom ředitel kulturáku zažádal u Jihomoravského kraje. „Žádost jsem předložil ke třicátému listopadu, dosud mi ale nepřišla odpověď,“ posteskl si Řimák.

Město se ale usneslo, že zaplatí i tyto výlohy.

S pracemi by se podle Řimáka mělo začít v červnu. Hotovo by mohlo být na podzim. „Dokončení prací by mělo být v listopadu letošního roku,“ řekl Řimák.

Rekonstrukce hlavního sálu by neměla zásadním způsobem zasáhnout ani do programové části Městského kulturního střediska. Podle Řimáka se totiž mohou koncerty nebo divadla přesunout jinam. „Program bychom uskutečnili buď v kině Morava, nebo v sále základní umělecké školy,“ potvrdil Řimák.

Už teď je například na září naplánováno vystoupení Václava Hudečka. „Počítáme také s koncertem Marie Rottrové,“ prozradil ředitel.

V nově zrekonstruovaném sále už by si tak měli lidé v prosinci vychutnat naplánovaný koncert Gustava Broma. Poslední měsíc letošního roku je nejzazším termínem, kdy by měly být práce hotovy. Veselí totiž bude oslavovat půlkulaté narozeniny. Veselský kulturní dům totiž letos slaví padesát let.