AKCE

DUBŇANY: 6.6. Dětský den, kynologické cvičiště, ukázka výcviku psů, soutěže, opékání špekáčků (v průběhu celého dne).
HODONÍN: 3.-7.6. Příběh rytíře, divadlo na koních, hraje společnost Ordo Kromen, ulice Legionářů (17.00, so-ne 15.00), 3.6. Kroky k umění, výtvarný happening mladých lidí, park u zimního stadionu (9.00-12.30), od 14.30 vernisáž vytvořených děl v budově radnice, 4.6. Hodonínské smyčcové kvarteto, koncert v rámci Hudebních čtvrtků, Galerie výtvarných umění (19.00), 5.6. Noc na Karlíku, divadelní představení studentů gymnázia, Městská knihovna (17.00), 5.-6.6. Hodonín patří mažoretkám, 4. ročník přehlídky mažoretek, Masarykovo náměstí, součástí programu je i volba Miss mažoretka
HROZNOVÁ LHOTA: 7.6. Poznávací výlet pro rodiny s dětmi na Čertoryje a Vojšické lúky, odjezd od zdravotního střediska (10.00)
KYJOV: 2.6. Seriál dechových hudeb: Vlčnovjanka, KD (19.00), 7.6. Slovenský lidový umělecký kolektiv, koncert, letní kino (15.00)
LUŽICE: 9.-19.6. Ateliér
MUTĚNICE: 7.6. Nebojsa v čarovném lese, divadelní pohádka, kulturní dům
MISTŘÍN: Mezinárodní folklorní festival MISTŘÍN 2009, 23.7. – 26.7. 2009( www.svatoborice-mistrin.cz
RADĚJOV: 5.6. Cesta kolem Radějova za 80 minut, Oslava Dne dětí začne na farské zahradě, 6.6. Koncert skupiny Prinz, Bufet U Zastávky (20.00), 7.6. Koncert žáků ZUŠ, Sportovně společenské centrum (15.00)
STRÁŽNICE: 5.6. Muzejní noc, pořádá Městské muzeum ve spolupráci s Purkyňovým gymnáziem, výstava ornamentů a dřevořezby, zpřístupnění muzejního sklepení, zpřístupnění strážnické synagogy, jejíž součástí bude výstava Historie Židů v Čechách a na Moravě, muzeum (19.00), 6.6. Rockfest, třetí ročník, zahrají Arakain, Alkohol, Doga, Katarína Knechtová, Wedlock, Death in red a další, amfiteátr zámeckého parku (14.00)
SUDOMĚŘICE: 6.6. Sudoměřické hody s právem
TASOV: 6.6. Den dětí
VELKÁ NAD VELIČKOU: 7.6. Sokolská akademie, kulturní dům (15.00)
VESELÍ NAD MORAVOU: 5.6. Rodová linie matky, otce, přednáška Zdeňky Miarkové, kulturní dům (18.00), 6.6. Den dětí, folklorní pořad, zámecký park (14.00), 7.6. Štěpy, osmnáctý ročník mezinárodního dětského folklorního festivalu, zámecký park nebo kulturní dům (15.00)
KINA

HODONÍN: Kino Svět/ 4.6. Občan Havel přikuluje (17.30), 5.-7.6. Občan Havel přikuluje (20.00), 5.-9.6. Rychlí a zběsilí (17.30), 8.-9.6. Odpor (20.00), Art Klub/ 4.6. Prach času (20.00)
KYJOV: Panorama/ 2.6. Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (17.30)
STRÁŽNICE: Svět/ 8.6. Příběh o Zoufálkovi (17.00)
VESELÍ NAD MORAVOU: Morava/ 3.6. Líbáš jako bůh (20.00), 4.6. Happy feet (16.00), 4.6. Nezvaný host (20.00), 5.-6.6. Hotel pro psy (18.00 a 20.00)
VÝSTAVY

BUKOVANY: Bukovanský mlýn, obrazy Borka Bayera
HODONÍN: Do 7.6. Krojované panenky, Masarykovo muzeum, výstavní sál na Národní třídě 21, Do 22.6. Anima Mundi, fotografie Milana Fano Blatného, Klub Pohoda, Horní Valy 2, Do 26.6. Kontakt, regionální fotografové, Městská knihovna, Do 28.6. Petr Kvíčala- malba, Galerie výtvarných umění, 5.6.–20.7. SVUM, výstava členů sdružení, Galerie originálů
KYJOV: Do 7.6. Kurt Gebauer – Srdečně: sochy a jiné věci, Galerie Doma, Újezd, výstava ve škole, práce dětí zaměřené na uplatňování nových metod a forem práce, ZŠ Újezd (15.00), Do 30.6. Malby a kresby Cecílie Markové, Radniční galerie (vernisáž 5.6. v 17.00)
STRÁŽNICE: Do 2.7. Výstava lidových ornamentů, Městské muzeum, Do 18.10. Historie Židů v Čechách a na Moravě, synagoga
SVATOBOŘICE-MISTŘÍN: Jdu Slováckem krásným, výstava malíře Moarcha Evena, kulturní dům
VESELÍ NAD MORAVOU: Do 7.6. Uměním proti krizi, výstava děl Zdeňka Hudečka, Galerie Ve Dvoře (vernisáž 10.00)
STÁLÉ EXPOZICE

BOHUSLAVICE: Art mlýn: Prodejní galerie s dekoračními a dárkovými předměty. Dovoz z Polska a tvorba Vladimíra Abramuszkina
BZENEC: Knihovna: Stálá expozice města Bzence - historie, kultura, školství, vinařství, foto a pohlednice, otevřeno po 14:00-17:00, út 9:00-11:00, čt 9:00-11:00 a 14:00-17:00
HODONÍN: Galerie Dílo, Štefánikova 21: Stálá expozice betonových a dřevěných plastik, dřevořezby, obrazy, Masarykovo muzeum (zámeček): Stálá expozice věnovaná osobnosti prvního prezidenta ČSR T.G. Masaryka, otevřeno po-pá 8:00-12:00 a 13:00-16:30, ne 13:00-18:00, Muzeum naftového dobývání a geologie: Počátky průzkumu těžby ropy a zemního plynu, otevřeno po-pá 9:00-16:30, so 9:00-12:30, ne 12: 30-16:30
KYJOV: Vlastivědné muzeum: Stálá přírodovědná expozice Příroda Kyjovska, otevřeno po-pá 8:00-12:00 a 13:00-16:00, ne 12:30-16:30
MIKULČICE: Velkomoravské Mikulčice – druhý kostel a sakrální architektura knížecího hradu – nová expozice otevřeno kromě pondělí od 9.00 do 16.30
STRÁŽNICE: Městské muzeum, Stálá expozice - historie, školství, kultura, příroda Strážnicka, pamětní síň manželů Landsfeldových, otevřeno út-pá 8:00-11:00 a 12:00-15:30, ne 13:00-17:00,
TVAROŽNÁ LHOTA: Oskerušové muzeum: Expozice a naučná stezka věnovaná stromu Slovácka
VESELÍ NAD MORAVOU: Městské muzeum: Stálá archeologická, etnografická, historická a přírodovědná expozice Od Doubravy po Javořinu, otevřeno po-pá 8:00-12:00 a 13:00-16:00, ne 13:00-17:00, Městská galerie v zámeckém parku: Stálá expozice výtvarníků Veselska
VLKOŠ: Military Muzeum: Expozice věnovaná vlkošskému rodáku generálu S.J.Ingrovi. Další expozice věnovaná osudu Židů a Druhé světové válce
ŽAROŠICE: Památník: Stálá expozice – mobiliář vesnického obydlí, zaniklá řemesla, historie místního kostela, tradice poutního místa, otevřeno čt-ne 9:00-17:00
ŽDÁNICE: Městské Vrbasovo muzeum: Stálá expozice z historie, umění, přírody, národopisu, keramiky, válečnictví a numismatiky (otevřeno st,čt 8:00-16:00, ne 13:30-17:30), Zámecká vila: Síň sportu – fotografie, medaile i nářadí sportovních legend z oblasti cyklistiky, horolezectví, atletiky aj.
ŽELETICE: Muzeum obce: Expozice domácnosti a hospodářství předků, čítárna starých románových knih, náboženské literatury a historické obecní dokumentace (otevřeno na požádání na OÚ)