„Jako zpěvulky jsme poprvé vystoupily na Horňáckých slavnostech v roce 2011," říká zpěvačka Klára Kostelanská.

Jednotlivé členky uskupení se nejprve potkaly v místní schole. „Nějaký čas jsme přemýšlely, že kostelní zpěv povýšíme na dívčí sbor věnující se folkloru. Možnost zazpívat si na slavnostech nás proto k tomu kroku doslova nakopla," popisuje začátky hudebnice.

Osm kuželovských zpěvaček pospolu vystupuje především na Horňácku. „Zpíváme hlavně v okolí. Vystoupení máme přibližně patnáct za rok. Jezdíme například na fašanek nebo slavnosti. Účinkovaly jsme už i ve folklorním pořadu v rádiu Proglas," vyjmenovává Kostelanská.

Kuželovský sbor nejprve fungoval pod taktovkou Alžběty Matulové, ta ale po krátké době předala vedení jednomu z velických muzikantů. „Po ní začal sbor řídit Martin Kománek, který jej vede až do dneška," prozrazuje Kostelanská.

Za největší úspěch Kuželovské zpěvulky považují natáčení premiérového cédéčka. „Vždycky jsme si s holkami říkaly, že bychom chtěly natočit CD, dokud jsme mladé. To abychom měly na co vzpomínat, až budeme staré," směje se jedna ze zpěvulek, podle které má na přípravě nahrávek největší zásluhu vedoucí souboru. „Jednou na zkoušce přišel s tím, že budeme točit. Kvůli časovým možnostem jsme se ale do studia dostali i s muzikou až po roce," říká Kostelanská.

Nové album sbor zřejmě představí v závěru letošních Horňáckých slavností. „Cédéčko chceme pokřtít v neděli v pořadu u kuželovského mlýna," dodává zpěvačka.