Zpěvačky totiž rozjely kampaň, ve které lákají a zvou na svůj pořad s názvem Otevírání obchodního domu Tragač. Ten se v kyjovském kulturním domě uskuteční příští neděli. „Vystoupení je věnované výročí našeho sboru, zároveň při něm pokřtíme nové CD. Večer bude převážně folklorní, ale samozřejmě nebudeme zpívat jen písně z alba," prozrazuje členka sboru Alena Melounková.

Původně Tragačnice plánovaly, že udělají pořad, který bude mít formu jarmarku. Od toho však nakonec upustily. „Podobný styl se užívá dost často. Vystoupení jsme proto pojaly moderně, vtipně a zajímavě. Chceme, aby přišlo co nejvíce lidí," vysvětluje Melounková.

Svůj netradiční nákup v jednom z kyjovských obchodních domů členky sboru dokonce natočily, sestříhaly a nahrály na server youtube. Už ho vidělo více než tisíc lidí. „Snažily jsme se snímek udělat co nejrychleji, abychom nebudily příliš velkou pozornost. Ale je jasné, že lidé si nás všímali. Většinou reagovali pozitivně. Smáli se a vyptávali se, o co jde," popisuje kyjovská zpěvačka a dodává, že natáčení klipu trvalo jen několik hodin, pracnější však bylo jeho sestříhání a celková úprava.

Album, které Tragačnice příští neděli pokřtí, je jejich vůbec první. O jeho vzniku členky rozhodly na konci loňského roku. „Dříve jsme sice nějaká CD už nahrávaly, ale nikdy ne jako ženský pěvecký sbor. Takže teď je to naše premiéra," svěřuje se Melounková.

Lidé na novém albu najdou hlavně skladby z Kyjovska. „Je rozdělené na jednotlivé útvary, natočili jsme třeba svícové písničky nebo písně na louce. Výběr jsme se snažili tematicky ujednotit," říká Melounková

Otevírání obchodního domu Tragač se zúčastní také celý Slovácký soubor Kyjov. A jako hosté dorazí Tetky z Kyjova.