„Před sedmi lety jsem se dal do úprav farní zahrady v Kostelci u Kyjova. Na ty jsem získal dotaci, což ale nepokrylo mou představu, kterou jsem měl o tom, jak by farní zahrada měla po úpravách vypadat. Chtěl jsem, aby se stala místem pro setkávání. Tak jsem přišel na myšlenku udělat nějaký benefiční koncert. Už první se velmi vydařil," vzpomíná na počátky benefičního koncertu Pavlica.

Před sedmi lety se koncert Hradišťanu podařil. Přislo na pět set lidí. „Pak dorazilo hodně lidí i na Petra Bendeho. Průměrně se návštěvnost pohybuje kolem dvou set lidí," popsal Pavlica, na jehož pozvání přijela do Hýsel, kde se koncert koná, například i Zuzana Smatanová.

Názec akce je Agapé pod stromy. „Jde vlastně o název projektu, který jsem podával, když jsem žádal o dotaci," upřesnil děkan.

Výtěžek z každého benefičního koncertu se používá na úpravu zahrady. „Má rozlohu asi dva tisíce sedm set metrů čtverečních, takže jde o obrovskou plochu a peníze jsou stále potřeba," sdělil děkan. Dodal, že sehnat umělce na podobnou akci není jednoduché. „Zaplatit interprety může být občas problém," podotkl Pavlica.

Na letošním ročníku vystoupí Spirituál Kvintet.