„Hodujme, dokud je kvas,“ vyzval strážnický bůh a vypukl hlavní program před radnicí. V něm se křtil nový strážnický kalendář, ale také kradlo. A to v provizorně vytvořeném vinohradu.

„Tak pojď a budeš se zpovídat,“ smýkal hotař za sebou jednoho ze zlodějů. Ten se pak před soudem hájil, že se ve vinohradu chtěl jen ochladit ve stínu, když je to globální oteplování.

Mnozí se také ze slavností vydali domů bohatší o informace. Neznalí místní se při defilování hostů dozvěděli, kteří páni ve Strážnici vládli, starosta Risto Ljasovský zase to, že televizní moderátor Pavel Svoboda má ve městě přítelkyni. „To je pro mě tedy novinka,“ přiznal starosta před diváky.

Pavel Svoboda se totiž k tomuto faktu přiznal na pódiu, když křtil nový strážnický kalendář.

Mnoho hostů se před mikrofonem vyznalo, že jsou přítomností na slavnosti poctění. Mezi nimi i hrabě Magnis, který se svou chotí zasedl na VIP místě, kde pak oba společně hodovali. To současné vedení města muselo vzít za vděk jen první řadou lavic před pódiem.

Po mnoha scénkách, při kterých se publikum bavilo, přišel na řadu také host ze Slovenska. Soubor Technik se představil se svým pořadem ,Krok za krokem.

V Hodoníně byl průběh slavností podobný. Bakchus s nymfami přivedl průvod před radnici. Pertold z Lipé povolil nálev vína a upozornil, že pančování vína je nepřípustné. Následovalo také vystoupení mnoha souborů, kterým provázel Franta Uher z Vlčnova.

Součástí hodonínských oslav bylo také představení Královských vín Města Hodonína.

V obou městech se ukázalo, že víno netáhne na Slovácko jen turisty. Také místní si dokáží slavnosti vína řádně užít. Na obou místech přišly tisíce lidí.