Nese název Laktogeneze IV. „Nerada popisuji reakce jiných lidí, ale podle toho, co mi říkali, se jim výstava líbila. Přišla za mnou holka z naší školy, kterou moc neznám, ale hezky se usmála a výstavu mi pochválila. To mě fakt potěšilo," sdělila své dojmy studentka užité malby.

Přitom malování ji dříve příliš nebavilo. „Vždy jsem spíše preferovala kresbu. Na střední škole se to ale změnilo. Přece jenom navštěvuji obor užitá malba. Vztah k ní jsem si po nějaké době našla," svěřila se.

Když chce malovat opravdu intenzivně, musí začít už ráno a pracovat i celý víkend. „Jinak to hodně střídám, někdy se do práce nutím. To ale myslím k ničemu moc nevede," zamyslela se studentka. Inspirací má mnoho. Nejvíce ji „nakopne", když sleduje nějaké současné umění na internetových stránkách nebo hodiny dějin výtvarné kultury. V poslední době ji baví především akt. „Maluji a kreslím doma spíš volně, musím se teď také soustředit na práce do školy," řekla.

Kromě malování má ale i jiné koníčky. „Fotografie ze starých alb, hudba a film. Pro mě jsou to další prameny inspirace, nejenom dívání se na snímky, ale také fotografování," popsala Štefanovičová. Mezi její velké oblíbence patří skladatel Philip Glass a hravé filmy jako Švankmajerovo Něco z Alenky či nezávislé Gummo z dílny Harmony Korine.

Příští rok ji čeká maturita. Už nyní má představu o svém budoucím směřování. „Podala jsem si přihlášku na vysoké umělecké školy. Pokud se tam nedostanu, plánuji zůstat ve výtvarných oborech a pravděpodobně si najdu nějaké zaměstnání," nastínila své plány mladá malířka.

Výstavy v projektu Talenty pořádá Galerie výtvarného umění v Hodoníně už od jara 2012.