„Každý rok vycházíme z humorných příběhů vnorovského rodáka Františka Zýbala. Akci pořádáme i k uctění jeho památky," uvedla za pořádající soubor Spinek Jana Smutná.

Pořadatelé každý rok návštěvníkům nabídnou jak místní, tak i přespolní a zahraniční soubory. „Vloni se nám podařilo domluvit desetičlenný soubor ze Sibiře. Letos se představí soubor z Nového Zélandu, který se předvede jak v sobotním, tak i nedělním programu," doplnila Smutná s tím, že účast přislíbil také ženský sbor z Těrchové na Slovensku.

„Máme s nimi velmi dobré zkušenosti, vystupovali jsme s nimi na letošním Mezinárodním folklorním festivalu Strážnice, kde jsme se domluvili na tom, že přijedou i k nám," sdělila Smutná.

V bohatém programu se představí také gajdoš z Bojnic Juraj Dufek, zpěvák, gajdoš a fujarista Drahoš Daloš, folklorní soubor Jiskra Plzeň, cimbálová muzika Růža, soubor Dopravar z Bratislavy, folklorní soubor Štěpnička z Veselí nad Moravou a dětský soubor Spineček ze Vnorov. Sobotní program začíná v půl osmé večer, nedělní pak již ve třináct hodin.