„Poslední rok jsme se pustili do vlastní tvorby, kterou chceme prostřednictvím CD prezentovat. Původně jsme sice chtěli počkat ještě aspoň rok, až se nám sejde dostatek materiálu a teprve potom nahrát plnohodnotné CD, dvanáct měsíců je ale dost dlouhá doba," uvedla zpěvačka kapely Linda Miklová s tím, že na CD najdou fanoušci upravenou verzi písně Bílá vrána a dvě nové skladby. Kapela se po předchozích dobrých zkušenostech opět vrátila natáčet do studia Maks v Sudoměřicích. Zpět ji podle Miklové přivedl velmi přátelský a přitom profesionální přístup majitele studia Jakuba Straky.

„Protože je nás opravdu hodně a nebylo by úplně snadné vše nahrát současně a bez chyb, nahrála se nejdříve vodící stopa s metronomem pro bubeníka. Nejprve jsme tedy nahrávali všichni společně, ale nanečisto. Poté se jednotlivé nástroje zaznamenaly znovu," popsala postup Miklová. A zájemcům zároveň vzkázala, že nový singl mohou získat na oficiálních webových stránkách www.tempusfolk.cz nebo přímo na koncertech kapely.

Ta začínala v roce 2007 hrát pouze ve dvou členech v jedné hodonínské čajovně. Její současná podoba začala vznikat o dva roky později a nyní hraje v sedmičlenném složení.

V repertoáru má kolem dvaceti převzatých a pěti vlastních skladeb. Podle Miklové je cílem členů Tempusu posluchačům přinést hudbu, která jim uklidní duši a zároveň z ní ucítí historii. Pro samotné členy je velmi inspirativní. I proto si vybírají místa se středověkou atmosférou. „Vloni jsme například vystupovali na hradě Točník, ale rádi zahrajeme i kdekoliv jinde. Časem snad i na Slovensku a v Polsku," vzkázala pořadatelům akcí.