Jezdci na mašinách si mohli zasoutěžit v jízdách zručnosti, v přetlačování motorek a dalších disciplínách. U hřiště zahrálo na stylovém pódiu z kamionového návěsu několik rockových kapel.

„Motorkářů v okolí poslední dobou přibývá. Lidi, kteří jezdí na motorkách, se setkávají v různých koutech republiky,“ říká jeden z organizátorů Petr „Sasa“ Sasin. Těmická motopárty už má i svou tradici, letos byla potřetí. V sobotu projela spanilá jízda nablýskaných strojů z Těmic přes Kyjov a Žeravice zpátky do Těmic.

„Pro lidi je to nevšední atrakce, takže nám po cestě mávali,“ vzpomněl na jízdu Petr Sasin. Během soboty se soutěžilo v jízdě pomalosti, při které musí překonat jezdec na motorce desetimetrovou vzdálenost za co nejdelší čas.

Sílu mohli v Těmicích změřit lidé i stroje. Soutěžilo se v páce mužů a žen, ale taky v přetlačování motorek. Na motopárty vystoupil i kaskadér Milan Rozsypal, který znovu startuje svoji kariéru. Projet se lidé mohli i na terénní čtyřkolce.

„Motorku jsem vyměnil za čtyřkolku, oba stroje mají svoje kouzlo. U motorky mám dobrý pocit z naklánění, čtyřkolka je zase stabilní v terénu,“ myslí si Michal Kelnar ze zlínské Motobandy. Na párty přišel i Milan Laga, který jezdí mistrovství České republiky v motokrosu.

„Měli jsme dnes skákat freestyle, ale kvůli počasí to nevyšlo. Docela se těším na vystoupení kapel,“ říká mladý závodník. Po vystoupení kapel Darken, Stejšn, Elbereth a Navšechny 4 přišlo na řadu i lesbi show.