Ta v souboru působí jako asistentka tanečního vedoucího. „Ondráš je rozdělený do kategorií. Amatérů v současné době máme devět párů. Ti se mohou vypracovat až na profesionály, kterých v souboru působí deset. Máme i patnáct muzikantů," přibližuje obsazení Tomášková s tím, že soubor má také své vedení a management.

Celé osazenstvo potřebuje kostýmy, které se pro tolik lidí řeší výběrovým řízením. „Podle toho, kdo se nám přihlásí, ten nám kostýmy ušije," řekla profesionální tanečnice.Svoji kariéru se souborem Ondráš spojila také Lucie Tomášková z Mutěnic.

I přes velký počet členů soubor stále nabírá nové amatéry. Zájemci musí projít konkurzem. „Většinou u člověka soudíme, zda má taneční vlohy, smysl pro rytmus, pěvecké schopnosti a občas se hodí i herecký talent," nastiňuje požadavky Tomášková.

Všichni členové Ondráše jsou všestranně nadaní, a proto mají ve svém repertoáru kromě pořadů pro děti také večerní představení, kdy buď tancuje celý soubor nebo jen vybrané páry. Například vystoupení Zbojník.

Profesionálové v Ondráši se touto činností živí a každoročně vymýšlí nový program pro diváky. „Hodně trénujeme a trávíme spolu veškerý volný čas. Je to tak trochu životní styl, ale baví nás to," říká tanečnice.Svoji kariéru se souborem Ondráš spojila také Lucie Tomášková z Mutěnic.

Za svoji kariéru v souboru nasbírala do paměti řadu výjimečných okamžiků. „Nedávno se nám stalo, že při představení jednomu tanečníkovi ruplo v zádech a museli jsme ve chvilce celý program přepracovat. Zážitků je spousta, hlavně těch, kdy tanečnici omylem spadne spodnička," směje se.

Vojenský umělecký soubor Ondráš, zřizovaný ministerstvem obrany, patří ke špičce ve svém oboru. Tvoří jej talentovaní tanečníci, hudebníci i zpěváci. V loňském roce slavil šedesát let od svého založení. Letos zavítal mimo jiné soutěže i na taneční přehlídku Expo do italského Milána.