„Prostředí zámeckého parku je opravdu krásné. Nechceme ale, aby byly akce na tomto místě pouze klasickými zábavami. Proto nás napadlo, že atmosféru doplní i balonky pověšené mezi stromy či světelné efekty. První zábava bude v takovém hurá stylu,“ uvedla ředitelka strážnického domu kultury Danuše Adamcová.

Jak doplnila, akce na Ostrůvku byly v plánu už v červenci. V prvním prázdninovém měsíci bylo ale ve Strážnici i okolí tolik akcí, že ty v parku, by zapadly. „Všechny termíny se kryly s většími akcemi. Tím, že začínáme, museli jsme vybrat termín, který bude v okolí volnější,“ uvedla Adamcová.

Volba interpretů byla jasná. První akce měla být zaměřením popově rocková. „Ferrum letos slaví třicetiny a hrává u nás na akcích. Sargon je vycházející kapela. Obě se daly dohromady, takže jsme si vybrali je,“ doplnila ředitelka.

Druhou prázdninovou akcí pak bude koncert, který se uskuteční osmadvacátého srpna. Zahraje PSBand Radka Kláska. „V tomto případě jsme nechtěli dělat koncert dechovky, ale chtěli jsme, aby přišly i starší lidé. Na této akci se budou vařit klásky a připravené je i víno,“ dodala Adamcová. Jak doplnila, výhodou obou akcí je, že v případě špatného počasí se mohou přesunout do kulturního domu.