Jakmile koncerty přibývaly a rostla základna fanoušků, k prvnímu albu už nebylo daleko. „Už jsme natočili jednotlivé členy skupiny. Teď čekáme na namixování písniček. Myslím, že by se cédéčko mohlo přibližně v polovině února začít prodávat," popisuje přípravu nosiče hudebník. Slavnostní křest však formace plánuje až na 28. března následujícího roku. „Album nám totiž pokřtí Ivan Mládek," prozrazuje zajímavost z připravovaného křtu.

Huménečko, které mezi místní známé uskupení katapultoval především koncert, na kterém muzikanti dělali předskokany kapele No Name, se zaměřuje především na vlastní tvorbu. „Na cédéčku bude třináct našich písniček," vzkazuje bubeník. Na některých koncertech přitom mohou fanoušci slyšet i písničky starších kolegů. Huménečko má totiž zatím jen čtrnáct autorských skladeb. „Hudební nápady přicházejí postupně. K tomu nápadu, který většinou přinesu já s kytaristou Davidem Sedlářem, si každý přidá svůj nástroj," přibližuje tvorbu písniček Kratochvíl. Kromě nich je v kapele i baskytara, dvoje housle, cimbál či sólový zpěv, který v Huménečku zastupuje jediná žena.

Kratochvíl prozatím s hvězdným úspěchem nepočítá. „Nemyslím, že se hraním budeme živit. Spíš to v budoucnu bude koníček, do kterého snad nebudeme muset investovat," směje se muž.

Skupina si i tak našla už řadu fanoušků, kteří na její koncerty pravidelně chodí. „Máme své publikum a tomu se naše hudba líbí. Myslím ale, že největším úspěchem bude naše první album. Je fajn, když si člověk může říct, že po něm zůstane něco, na co může být pyšný," dodává Kratochvíl.