„Předlohou by mu byla knížka Příběh opravdového člověka, která vypráví o stíhači Alexeji Petroviči Meresjevovi. Při jednom letu jej sestřelí a on si vážně zraní nohy a několik dní se prodírá lesem. Na cestě by mu pomáhali Zlatí draci a různé víly. Ústřední písní by byl hit Sám s nohami na stole," popsal jeden ze svých nápadů na námět muzikálu divákům, kteří v sobotu zavítali do kulturního domu Strážničan, Lukáš Pavlásek. Nyní známý především z reklam na jednoho z mobilních operátorů.

Byl jedním z pětice komiků, kteří již podruhé představili zábavný pořad známý z televizní stanice HBO, Na stojáka. Poprvé ohromil na jaře letošního roku. Za organizací stojí především strážnický rodák Filip Chlud, o kterém se diváci od jeho kolegů, komiků, ve vtipu dozvěděli například to, že nepochází ze Strážnice, ale zplodila jej rehabilitační sestra s jedním z pacientů v Bánské Bystrici.

„Pokud bych měl srovnat jarní a zimní díl, tak bych řekl, že byly oba super. Lidé byli sice ze začátku trochu tužší, ale druhá polovina mi už přišla skvělá," zhodnotil sobotního stojáka Chlud.

V tomto druhu zábavy chce do budoucna ve Strážnici pokračovat. Jak často s kolegy scénky předvede, zatím neví, změnu ale plánuje.

„Pro oživení bych chtěl obměnit sestavu a přizvat jednu z žen. Vzhledem k tomu, že v tomhle žánru jich moc není, tak mohu říct, že to bude buď Iva Pazderková, nebo Ester Kočičková," nastínil plány strážnický komik, na kterého Josef Polášek spolu s Karlem Hynkem prozradili, že se stěhuje do Prahy. „Dostal totiž angažmá v Divadle na Vinohradech," práskli na Chluda kolegové. Potlesk ale sklidili všichni, včetně Daniela Čecha, který se ve Strážnici představil prvně.

Jak se komici shodli, náměty na scénky čerpají z každodenního života. Například Chluda napadají ve vaně. Pavlásek je zase zvídavý pozorovatel, který si všímá toho, co se kolem něj děje. A že se někdy naveze do kolegů ze showbyznysu? Nevadí.

„Zatím se mi neozval nikdo, kdo by byl naštvaný nebo uražený. Myslím si, že každý chápe, že jde jen o humor," řekl Pavlásek. Ve Strážnici představil také svou knižní prvotinu Jestli počkáš trochu dýl, tak sem přijde krokodýl.

S tím, že se Na stojáka do Strážnice vrátí počítá i občanské sdružení Spronk, které pořad uspořádalo. Zájem lidí je o tento žánr totiž velký. „Tentokrát jsme přidali sto lístků a i tak se vyprodaly téměř všechny," zhodnotil za Spronk zájem diváků Radek Holomčík.