Novou tváří mezi spisovateli z Hodonínska bude Eliška Tunklová a novinář a fejetonista Lukáš Ivánek. Ten přečte jednak fejetony, které už vyšly v týdeníku Slovácko, a také povídku, která bude mít premiéru. „Přednesu ji společně se dvěma kolegy. Těším se na inspirativní setkání a atmosféru, při níž se smísí literatura, poezie, hudba a uvolněná nálada. Rád se potkám s kreativními lidmi. Akce typu HAČTE! mi v Hodoníně chyběla. Myslím, že organizátorům můžeme poděkovat, a doufám, že to nebude poslední díl," řekl Ivánek.

Čtení s kytarou

Svou nejnovější básnickou tvorbu předvede Dušan Slačka. „Tematicky se dotknu možností mezilidské komunikace, limitů porozumění a vnímání reality a pravdy. Pokud to technické zázemí dovolí, rád bych svůj přednes doprovodil rytmickými zvukovými smyčkami, které budu vytvářet pomocí elektrické kytary přímo na pódiu," prozradil Slačka.

Pořadatel akce, Marián Kadlčík, se do dalšího pokračování pustil na popud lidí, kteří navštívili první ročník. „Asi se jim zalíbil," poznamenal s úsměvem Kadlčík, který se kromě organizace a moderování zapojí jako jeden z autorů. Pod pseudonymem Stanislav Klín.

Původně měl v plánu představit více jmen než poprvé. Tři oslovení autoři nakonec odmítli. „Program bude podobný, tedy prvně básníci, poté prozaici. Novinkou budou rozhovory před čtením. Autoři o sobě něco řeknou a já je občas potrápím nějakou otázkou," řekl Kadlčík.

Literární večer doplní i hudba. Scénické čtení Lukáše Ivánka a jeho kolegyně Lucie Munzarové doprovodí Petr Komrska, který dříve vystupoval s kapelou Aequilibrium. Zahraje i kapela Jasmín.