Projít musel třemi koly po patnácti minutách. „V každém byl předepsaný repertoár,“ pokračuje.

Navíc získal čtyři ocenění za interpelaci některých písní nebo árii. „Hodně si jich cením, protože je neudělují porotci, ale odborná veřejnost,“ prozrazuje čtyřiadvacetiletý muž.

Jako pětiletý zpíval už ve folklorním souboru, kde se naučil i hrát na housle. „Hodiny zpěvu jsem však navštěvoval až ve čtrnácti letech po zásahu dědečka, který je bývalý kapelník dechové hudby Skoroňáci,“ zmiňuje talentovaný mladík.

Po absolvování střední strojírenské školy zkusil přijímací řízení na konzervatoř. „Byl jsem první, ale rozmyslel jsem si to. Raději jsem místo toho chodil čtyři roky na soukromé hodiny zpěvu,“ odhaluje.

Jeho vzor je Plácido Domingo. Nyní studuje obor zpěv ve třetím ročníku Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. „Rád zpívám písně od Antonína Dvořáka nebo árie z Mozartových oper, na kterých se můžu hodně naučit,“ přibližuje Červinek.

Operní zpěvák musí cvičit každý den jako sportovci. „Zpívám denně asi dvě až tři hodiny. Je znát, když vypadnu na pár dní z tréninku,“ uzavírá. Na jaře ho čeká premiéra opery Tajné manželství v brněnském Divadle na Orlí.