„Protože jsou podzimní prázdniny, tak jsme si stejně jako v loňském roce připravily dopolední program–výrobu masek,“ uvedla ke čtvrteční aktivitě knihovnice dětského oddělení Bohdana Křepinská.

„Děti si u nás masky připravily na odpolední akci Noc v Zoo, kam mohly jít se svými rodiči,“ doplnila Křepinská. Ta pro zájemce o tvorbu masek nachystala několik motivů, podle kterých si je pak malí umělci vytvářeli.

„Snažili jsme se vymyslet si nějakou lehčí škrabošku a tu si poté vyrobit. S ní totiž měly děti na akci v zoo vstup zdarma,“ doplnila knihovnice. Malí návštěvníci pro tvorbu využívali hlavně papír a lesklé folie. Nechyběly ale ani temperové barvy. „Nejoblíbenější maskou byl kanibal s kostí,“ poukázala Křepinská.

Čtyři z dětí si přitom ještě včera dotvářely masky, které představily v zoo při stezce odvahy. „Při Noci duchů jsme jako knihovna měli stánek,“ doplnila Křepinská.

Knihovna je pro zájemce otevřena také dnes, kdy si mohou všichni příchozí vytvořit halloweenské rekvizity. „Budeme dělat výzdobu do oken a zdobit okrasné tykvičky,“ pozvala knihovnice. Dětské oddělení je otevřeno od devíti do jedenácti hodin.