„Jelikož to, co tvoříme, odborníci nazývají Angelic Rock, tak je naše vystoupení na Andělech docela logické. Vyplývá z přirozeného zákona o přitažlivosti. Nebo-li – svůj k svému, Andělé k Andělům!“ říká Kratochvílová.

Kdo se vám líbí z české hudební scény?
Líbí se nám konečně složení a orientace naší české kapely Illuminatica, kytarista a basisti, kteří hrají na kytary jak na supersonic letadla a NASA rakety dohromady. A Jirka G. Hrubeš je dnes neodvratitelně světová bubenická jednička. Taky máme dva šamanské anděly, kteří tančí a kouzlí super vibrace. Jinak – při našich cestách rodným krajem jsme objevili „Kubišovou 21. století“ – Jindřišku Dvořáčkovou, která má hlas – poklad! To by si národ neměl nechat ujit. Také kapela Last Minute je nádherně opravdová, s rockovými songy, které vás vyzvednou do závratných výšek.

Vzpomenete si na začátky své kariéry? A na dobu vaší emigrace? Tehdy se u nás ve vaší nepřítomnosti hrála písnička V stínu kapradiny.
Nejvíc vzpomínáme na budoucí hudební zážitky! My jsme minulost zrušili a vzali si z ní jen to, co nám dělá radost i dnes. Mimochodem – Kapradina zní i na našich současných koncertech v obrozené podobě, spolu s písní TrajlerBX60 a dalšími. A například původní song Copánky zazní i na Andělech, ale v rockové podobě a s novým textem Korálky spásy.

Kde v současné době žijete a tvoříte?
Teď jsme zrovna v nádherné přírodě v Iron Mountains (Železné hory) v Bohemii, kde jsme zapadaní překrásně bílým třpytivým sněhem. A za chvíli si budeme probíjet cestu závějemi do Londýna. Takže, tvoříme všude, kde se nacházíme. Právě jsme začali nový song a jeho první sloku: „Síla – ta, co v sobě máš, síla – co proudí jak divoká řeka, ta síla – co ji v sobě máš, ta síla – na tvoje ryzí slovo a vůli čeká: tak vpusť ji do života svého jako vodopád, ať život miluješ! Ať život má tě rád…!“

Co byste vzkázala Čechům k anoncované krizi, která zasáhne pravděpodobně i hudební průmysl (z hlediska vašeho duchovního přesvědčení). Máte recept na její překonání?
Anoncovaná? Krásné české slovo. Něco nočního od boha Anona? A proč všichni čekají krizi? To nemají lepší nápad k očekávání? Protože to, co očekáváme – to manifestujeme. Tvoříme si všichni sami svoji „realitu“ svými myšlenkami a přesvědčeními, svým očekáváním. Pojďme se pro změnu všichni rozhodnout očekávat třeba Radost, Pohodu, Blahobyt a hlavně ve všem a pro všecky Lásku! Tento národ byl vždycky lepší v očekávání radosti než naopak.

Kde je možné vás u nás vidět, slyšet na koncertě nebo vystoupení v rámci jiné akce?
Kromě Andělů teď hrajeme v Kolíně (26. března), v Hradci Králové (28. března), pak tvoříme nové album Illuminatica Magica II. A taky se chystáme obnovit a obrodit nahrávky dřív zakázané kapely Heval coby Heval 21. století (kde se asi zase propojíme s naším původním hevalovým kytaristou, českou kytarovou legendou Zdeněčkem Juračkou a dalšími muzikanty…). Potom nás čekají letní festivaly – pro ty, co se nemůžou dočkat, máme stránky www.youtube.com/vstinukapradiny. Tam najdete undergroundové songy – videa. Přijďte všichni na naše andělské rockové koncerty! Bude vás čekat super energie a rocková radost nás všech! Přejem Lásku všem!