Při dopoledních přednáškách se slova ujal Martin Bouchal, který se věnuje jak státu Izrael, tak i jeho problematice, válečným konfliktům nebo současným problémům. Bouchal přítomné seznámil s historií státu, ale i vývojem obyvatel.

Odpolední program představil díla Lenky Hladké, ale i Strážničana Vladimíra Gregora, jehož tvorbu mohli návštěvníci v synagoze zhlédnout v předchozích letech.

Svůj výtvarný um představila i hlavní organizátorka akce Alena Hanzová. Dějiny starověkého izraelského národa vystudovala na ETF Univerzitě Karlově v Praze. „Ve Strážnici je krásně opravená synagoga, která mě inspirovala k tomu, abych začala pořádat akce, které se budou synagogy i židovství týkat. Je to totiž můj obor. První akci jsme uspořádali už před dvěmi lety. Do budoucna bych chtěla buď každý rok, nebo ob rok Den židovské kultury pořádat," uvedla Hanzová, která studovala strážnické Purkyňovo gymnázium.

Večerní program přinesl poslech hebrejských písní v podání studentů Základní umělecké školy Veselí nad Moravou a promítání fotografií z Izraele.