„Festival má už své programové schéma, stejně jako Horňácké slavnosti. Od těch se ale trošku liší, aby nebyly oba festivaly stejné,“ vysvětlil starosta Velké nad Veličkou Jiří Pšurný.

Návštěvníci se tak i letos mohou v pátek těšit na vystoupení známé skupiny či umělce. Letos potěší svým specifickým projevem i hudbou skupina Čechomor, která zahraje společně s Horňáckou cimbálovou muzikou Martina Hrbáče. Jako host poté vystoupí soubor Velička z Velké nad Veličkou.

„Už třetím rokem se stává pravidlem páteční koncert. Jsou to koncerty profesionálů, kteří mají vztah k folkloru nebo Horňácku. V loni například vystoupil Ondřej Havelka. Nepočítáme tedy, že by se na pátečním koncertu objevil někdo, kdo nemá s Horňáckem nic společného,“ popsal Pšurný.

Sobotní program začne ve třináct hodin dožínkovým biojarmarkem a tradičním jarmarkem lidových výrobků, při kterém se budou také prezentovat ekologičtí zemědělci. „Lidé si budou moct nakoupit biopotraviny či bioprodukty, jako jsou například mošty, sirupy, ovoce, kozí sýry či víno, čaje nebo koření,“ řekla ředitelka Informačního střediska pro rozvoj moravských Kopanic Renata Vaculíková. Kromě klasických pochutin se ale možná návštěvníci dočkají i specialit.

„Možná přijede i biozmrzlinář ze Slovenska,“ pousmála se Vaculíková. Pochoutkou by se mohly stát také bifteky z masa krav, které byly chované na ekofarmě.

Součástí třináctého ročníku Ozvěn bude také zpřístupnění solárního parku, který je ve Velké nad Veličkou v provozu asi měsíc. „Bude to takové seznámení veřejnosti s elektrárnou. Samozřejmě pro ty, kteří budou mít zájem,“ pozval starosta.

Chybět nebude ani krojovaný průvod, zpívání u kostelních hradeb či program Noc s hudci. V rámci těch se návštěvníkům představí Ženský sbor z Nitry, Ženy z Hroznové Lhoty s muzikou, mužský a ženský sbor z Velké nad Veličkou, Folklórní soubor Vranovčan, Kohoutek, Velička, Musica Folklorica nebo horňácká cimbálová muzika Jana Grabce.

Z dětských souborů se představí Májíček, Spineček, Kopaničárek a Veličánek. Kromě slovenského souboru z Nitry se jako jediný zahraniční soubor představí Kimon Xylotymbou z Kypru.