Dvoudenní festival zahájily na Horňáckém stadionu v pátek večer Javory s Hanou a Petrem Ulrychovými. V sobotu pak pokračoval nejen jarmarkem na velickém náměstí, ale také putováním cestami Suchovských republikánů.

Hlavní večerní pořady, které byly letos díky programu Evropa pro občany zdarma, odstartovala na Horňáckém stadionu od devatenácté hodiny vystoupení dětských souborů. Nejdřív se představil Veličánek, po něm Malá chasa z Rohatce. Nejdelší pořad předvedl Holúbek z Uherského Brodu, který si nachystal pásma Jak sa v Brodě tancuje, Dostala sem šáteček a Straňanské tance.

Na mládežníky plynule navázal mužský sbor z Velké nad Veličkou. „Na Ozvěny chodím už minimálně deset let, a to téměř každý rok. Je tady perfektní atmosféra, všechno je tady takové domácí, sejdu se s kamarády a známými, s nimiž pozpíváme i popijeme," svěřil se Tomáš, který pochází ze Vnorov, ale již jedenáct let bydlí ve Velké nad Veličkou.

Úvod hlavního programu patřil domácím. Po mužském sboru nastoupil folklorní soubor Velička. „Připravil pásmo vojenských sedláckých," přiblížil houslista Martin Kománek, který Ozvěny moderoval se synem Šimonem.

Po domácím ženském sboru přišli na řadu i hosté, mezi kterými byly i jejich kolegyně z Hroznové Lhoty či Valašský soubor písní a tanců z Valašského Meziříčí. Z východního Slovenska přijela Ľudová hudba Stana Baláža z Raslavic a z nedalekého Vranova nad Topľou pak folklorní soubor Orgonina.

Polsko reprezentoval pěvecký sbor Sursum Corda z Nového Dwora Gdaňského. „Jsme tady snad pokaždé a vydržíme až do rána. Dnes se nám nejvíc líbí účast lidí, je totiž podobná jako při Horňáckých slavnostech," shodovali se manželé Petr a Jitka Minaříkovi, kteří se jako rodáci z Louky vraceli na Horňácko ze Zlína.

Z Louky přijel do Velké nad Veličkou Tomáš Dvorský. „Program se mi dnes líbil, ale skoro vždycky vydržím až do konce," podotkl Lučan.

Mezi vystoupení se ještě vloudil ztracený a pak objevený kluk. „Hlavně že se nebojí a nebečí," řekl na pódiu folklorista a kameraman Antonín Vrba, který hledaného představil.

Počet diváků sobotního programu odhadl velický starosta na patnáct set. „Možná se čekalo ještě o něco málo víc, ale bylo vidět, že cena vstupného má na návštěvnost jen minimální vliv," dodal Pšurný.