„V prostorách kulturního domu v Hodoníně se uskuteční šestnáct plesů. Sezonu zahajuje čtrnáctý Reprezentační ples města Hodonína a ukončí ji ples zahradnické fakulty jednadvacátého března,“ řekl ředitel kulturního domu Zdeněk Grombiřík. Ten, kdo na hodonínský ples v retro stylu přijde v oděvu ze třicátých let, může vyhrát i zahraniční zájezd. Vstupenky jsou už ale vyprodané.

„Opět pořádáme dva Muzikantské plesy, na které se sjíždějí lidé z celé Evropy a vždy zablokují veškeré ubytovací kapacity ve městě,“ upozornil Grombiřík. O lístky na plesy moravských dechovek, které jsou čerstvě v předprodeji, bývá podle něj tradičně velký zájem.

Letos podruhé nese reprezentační ples města Strážnice název Pro příznivce kultury. „Dříve jsem pořádali dva plesy, jeden pro ženy a druhý pro muže.

Generace tanečníků ale začala po deseti letech odpadat,“ vysvětlila ředitelka domu kultury Danuše Adamcová. Zatímco loni se na plese tančily irské tance, letos to budou španělské, hrát bude U2 revival a fungovat bude opět plesový fotoateliér, díky kterému si mohou tanečníci odnést fotky z plesu na CD.

Plesy připravují ale prakticky všude. V pátek například oděvní škola ve Strážnici či v Prušánkách Mužácký ples. Sobota bude patřit myslivcům v Radějově, Šardicích a Strážnici.