Lidem se předvedou na benefičním koncertu Nad vodou, který se rozhodl zorganizovat Pavel Růžička. „Nápad přišel asi před dvěma týdny, když jsem viděl a slyšel, jaké škody způsobila povodeň. Projevovat solidaritu s ostatními je potřeba pořád, proto jsem se rozhodl, že uspořádám takovou akci," sdělil Pavel Růžička s tím, že dříve se uskutečnilo mnoho podobných koncertů a akcí. Protože na zorganizování koncertu měli pořadatelé jen pár dnů, nepodařilo se jim sehnat všechny umělce, které zamýšleli zapojit. „Nejdříve jsme chtěli, aby byl koncert opravdu multižánrový. Chtěli jsme pozvat například Hradišťan nebo Vojtu Dyka. To byli lidé, kteří se chtěli zúčastnit, ale bohužel jim to z časových důvodů nevyšlo. Nakonec se nám však podařilo dát dohromady docela zajímavá jména, která přilákají návštěvníky," doufá Pavel Růžička.

V neděli 23. června tak v Kyjově před kostelem Nanebevzetí Panny Marie vystoupí brněnská kapela Meteor „z Prahy", kyjovská kapela Začalovec, Matěj Plíhal, Pavel Helan, kapela Helemese, country kapela Šu-fa a hudební seskupení Návrat.

Kam přesně výtěžek z koncertu zamíří, ještě není stoprocentně jisté. „Oslovili jsme občanské sdružení Omega plus, které často někam přispívá. S největší pravděpodobností asi peníze pošleme na povodňové konto Člověk v tísni, se kterým máme dobré zkušenosti," dodal Růžička.