„Společně s námi vystoupí ještě jeden či dva vítězové z Kopřivnického kola soutěže. Z časových důvodů zahrajeme asi pětadvacetiminutový set našich songů,“ uvádí skupina na svém webu.

Vracovská kapela se tak objeví na třetím ročníku benefičního Turné pro nízkoprahy. Během celého turné budou jako předskokani vystupovat jen mladí hudebníci, kteří si při jednotlivých kvalifikačních klání tuto pozici vybojovali. 99g vystoupí 4. prosince v Kopřivnici a 5. prosince v Kyjově. Začátky koncertů jsou stanoveny na 20.00.

Výtěžek z turné bude věnován nízkoprahovým klubům pro děti a mládež v okolních městech. Propagační turné má však především představit návštěvníkům koncertů konkrétní nízkoprahové kluby a jejich činnost.

Nízkoprahový klub pro děti a mládež je chráněným místem, kde mohou mladí lidé najít nejen podporu a odbornou pomoc, ale také zábavu a prostor pro vlastní aktivity. Stačí jen přijít a strávit čas ve společnosti vrstevníků.

Turné finančně zaštiťuje Nadace Vodafone ČR prostřednictvím svého programu VPOHO a organizačně zajišťuje Česká asociace streetwork. Během dvou předchozích ročníků přišlo na turné podpořit nízkoprahové kluby již téměř deset tisíc diváků. Pořadatelům se tak podařilo získat na rozvoj nízkoprahových klubů celkem 1 054 000 Kč.