„Fotím vše, co mě zaujme, když jsem třeba v lese na houbách," říká Kopka, který je především malíř a grafik. Na umělecké škole v Hodoníně vyučoval třicet let a mezi jeho žáky patřila i řada dnes známých umělců z regionu. Focení ho baví. Líbí se mu, že rychle zachytí určitý okamžik.

„Namalovat by to trvalo déle," vysvětluje s úsměvem. Na výstavě, která není v Hodoníně poprvé, i když Kopka již několik let žije v rodné chalupě u Bouzova, přestavuje převážně černobílé fotografie krajiny, hor a zátiší. „Zachycují místa, kam už dneska nevylezu," směje se autor výstavy. Ten dává přednost černobílým fotkám. „Je to klasika a je to vlastně grafika," přemítá.

Mezi vystavenými snímky jsou však i různé vtipné momentky. Výstava potrvá v knihovně až do 21. listopadu. Protože se neuskutečnila vernisáž, výstavu ukončí alespoň 20. listopadu derniéra. „Václav Kopka učil spoustu lidí, kteří by se s ním rádi setkali," vysvětlila, proč pana učitele přemluvila k uspořádání derniéry, ředitelka knihovny Hana Šimonová.