„Rada města Veselí nad Moravou v pondělí odpoledne jednomyslně rozhodla o odvolání Marcela Řimáka z funkce ředitele příspěvkové organizace Městské kulturní středisko. Zároveň mu vedení města poděkovalo za dosavadní přínos pro kulturní dění ve Veselí,“ píše Rada města Veselí nad Moravou ve svém tiskovém prohlášení, které poslala Hodonínskému deníku Rovnost.

Podle veselského místostarosty Petra Koláře byly důvody, proč se rada k odvolání dosavadního ředitele rozhodla, hned dva. „Důvodem je dlouhodobější nespokojenost s fungováním městského kulturního střediska. Zejména pak s přípravou oslav sedmisetpadesá­tiletého výroční založení města. Druhým důvodem byla velmi problematická komunikace s komisí kultury a s vedením města. Komunikační bariéra trvala několik měsíců a než se trápit, tak jsme se raději rozhodli vyřešit to tímto způsobem,“ argumentoval Kolář.

Podle Řimáka už ale samotný vznik kulturní komise předznamenal jeho odvolání. To už totiž očekával od říjnových voleb. „V kulturní komisi jsou všichni, které si dosadil Petr Kolář za jedním účelem, aby mě odvolali, protože všechno, co jsem jim předložil, bylo špatně. Je to všechno v zápisech. Nikdy tam ale nenapsali, co konkrétně bylo špatně,“ říká Řimák. Ten vidí podle svých slov jako jediný důvod k odvolání neregulérní vznik veselské církevní školy.

„Před třemi lety, kdy byli lidovci ve vedení města, strana slibovala, že čtyři a půl milionu korun na její provoz nebude hradit město, ale arcibiskupství olomoucké. Následně zastupitelstvo vznik školy podpořilo, a až vznikla, na radě se podepsala smlouva mezi arcibiskupstvím a městem, kde bod o placení vypadl,“ vzpomíná Řimák. „Tehdy jsem to napadl a nakonec vystoupil z koalice, což zapříčinilo její pád,“ doplnil.

Petr Kolář však toto tvrzení odmítá. „To, že máme nějakou zkušenost s panem Řimákem z minulosti v rámci předchozích hlasování, je jedna věc. V rámci dnešního rozhodování o odvolání z funkce ředitele něco takového nehrálo absolutně žádnou roli,“ oponoval místostarosta.

Pondělní jednání už přineslo také nové jméno, které se na cedulce dveří kanceláře ředitele kulturáku objeví. Dočasně bude kulturní středisko řídit učitelka hry na cimbál Magdalena Múčková.

„Magdalena Múčková je zkušená organizátorka kulturních akcí a má naši plnou důvěru, že v tomto dočasném ředitelování zajistí to, co je nezbytně nutné,“ vysvětluje rada svou volbu v prohlášení.

Múčková povede veselský kulturák do prvního ledna 2012, kdy by mělo dojít k jeho přeměně z příspěvkové organizace na obecně prospěšnou společnost. V listopadu tohoto roku pak město vypíše řádné výběrové řízení na obsazení místa ředitele nově založené organizace. Vše ale musí ještě schválit zastupitelé.