Nejprve začali s kapelou Mamut, ze které vznikla dnes již legendární thrashmetalová kapela Shaark. Letos slaví už dvacet let. Oslavu si muzikanti užili jak jinak než koncertem na sokolovně v Moravském Písku. A byli spokojení.

„Koncert byl parádní. Je opravdu vzrušující, když si i po dvaceti letech působení se Shaark na scéně, můžeme zahrát před plným sálem. Potěšilo nás, že za námi přišli lidé zavzpomínat a oslavit naše výročí. Fanoušci byli výborní a všem jim chceme poděkovat, že se sešli v tak hojném počtu,“ říká jeden ze zakládajících členů kapely, kytarista Alex Nejezchleba.

Ten založil bzenecké Shaarky spolu se svým bratrem Petrem. Časem k nim přibyl bubeník Fredy Dvořan. Později se rozrostli o dalšího kytaristu Martina Trachtu Mikulce. O rok později přibyl ještě baskytarista Radek Bája Kutil. V této sestavě vydržela kapela až do roku 1994, kdy do ní přišel nový bubeník Zdeněk Pradlovský.

Poslední změny se Shaark dočkali o šest let později, kdy se rozšířili o druhého zpěváka C. Peruna Palíka. Jako všechny kapely, i Shaark snila o zářivé hudební kariéře. S tím, co se jim podařilo, jsou vesměs spokojení. „První meta byla začít jezdit po celé republice, což se záhy splnilo. Dalším snem bylo vydat CD, na což došlo v roce 1995. Samozřejmě jsme se chtěli dostat i za hranice, což se nám také povedlo. Měli jsme ještě vyšší mety, ale realita je jiná. Dnes už je nám o těch dvacet let víc, a tak si užíváme to, že se můžeme občas sejít, zahrát si a pokecat,“ zamýšlí se Nejezchleba s tím, že mu dala hudba v životě hodně dobrého, spoustu přátel, ale občas se dostavil i nějaký ten kopanec. „Kapela teď funguje na vzájemném respektu a toleranci, takže budeme hrát tak, aby to nám všem vyhovovalo,“ shrnuje.

Kapela Shaark vydala za svou kariéru tři demonahrávky, čtyři CD a jedno promo. Natočila i dva videoklipy. V posledních šesti letech však na intenzitě koncertování mírně polevila, o to víc si ale muzikanti užívají koncerty, které odehrají. Mezi nimi byl i ten v Moravském Písku. „Jsme rádi,že jsme si mohli spolu zahrát v naší nejúspěšnější sestavě,” říká Nejezchleba. Podle něj je ale budoucnost stále otevřená, a tak se fanoušci nejspíš opět dočkají častějších setkání se Shaark. „Na plynu opět přidáme,“ uzavírá muzikant.