Goldoniho vytvořil své snad nejpopulárnější a nejhranější dílo Sluha dvou pánů ve stylu takzvané komedie dell'arte. „Ve hře se vyskytuje řada komediálních typů, které vytvářejí plejády komických situací. Původně byla tato komedie improvizovaná, hraná pouze na námět, což Goldoni pevným textem zrušil, ale prostor pro částečnou improvizaci protagonistů ponechal," říká 
o hře ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek.

Podle něj jde ve hře hlavně o legraci a čistou radost ze hry. „Je to divadlo, kterému se dříve lidé smáli na tržištích a náměstích, aby ze sebe setřásli starosti. Bavili se bez výpravných dekorací, jen díky umu herců – komediantů, vtipu dialogů tohoto lidového divadla," přibližuje ředitel.

Pohonným motorem celé taškařice jsou převleky, omyly a vydávání se za někoho jiného, což plodí hromadu nedorozumění.

Ve hře, kterou divadlo uvede v režii Jakuba Nvoty, jenž si už získal srdce zlínského publika například inscenacemi Dekameron, bojují o svou lásku dvě zamilované dvojice: mladý pár Clarice (Petra Domžalová) a Silvio (Zdeněk Lambor) a rafinovanější milenci Beatrice (Hana Briešťanská) a Florindo (Rostislav Marek). Dále děj roztáčejí dva komičtí otcové – držgrešle Pantalone (Zdeněk Julina) a mudrlant Doktor (Luděk Randár), vše sleduje „vševědoucí" hostinský Brighella (Jan Leflík) a ke štěstí přijde nakonec i rázná prostořeká komorná Smeraldina (Romana Julinová).

„Všem ale vévodí postava hlavní, sluha Truffaldino v podání Radovana Krále. Jak říká už název, Truffaldino slouží dvěma pánům současně, aniž by ti dva o sobě vzájemně věděli, což je jádrem této půvabné komedie. To, jak se Truffaldino umí ohánět, jak bezbřehá je jeho výřečnost a obratnost, ale i smůla a přehmaty, jak velký má stále hlad, jak krásně umí lhát i jak se zamiluje, to vše si nenechte ujít," zve na představení slovenský režisér Nvota.

Hudbu k inscenaci zkomponoval skladatel David Rotter, který je známý například díky populární pohádce Městského divadla Zlín Opice Žofka. Kostýmy pocházejí z dílny výtvarnice Michaely Hořejší, jež oblékala herce i do lyrikálu Hapky a Horáčka Kudykam.

Vystoupení ve Strážnici zakončí třídenní turné zlínských divadelníků po hradech a zámcích na Moravě na začátku prázdnin. Sluhu dvou pánů diváci zhlédnou 29. června na hradě v Brumově – Bylnici, 30. června na hradě Buchlově a 1. července od 21.00 ve Strážnici.