Dala jste přednost malému koncertu před velkým festivalem. Co vás k tomu vedlo?
Nedělám rozdíly v tom, kde budeme hrát :). Budu ráda, když se pobavímemya zrovna tak i lidé!

Jsou vám benefiční akce blízké?
Určitě ano.Vprůběhu roku jich absolvuji hodně. Těšímě na nich ten fakt, že nejde o žádnou slávu, ale že mají v sobě jisté kouzlo. Mezi lidmi vládne pokora, pochopení, jednota.

Jezdíte ráda na jižní Moravu?
Nejsem tady často. Víceméně se stále pohybuji na Slovensku, celkově do České republiky jezdím jen párkrát do roka. Ale na jižní Moravu jsem se těšila.

Máte ráda lidové písničky? Inspirují vás někdy ve vlastní tvorbě?
Myslím, že v nich inspiraci nehledám, spíš čerpám ze sebe a ze života jako takového Ale lidové písničky jsem zpívala, když jsem byla mladší.

Pozorujete rozdíl mezi českým a slovenským publikem?
Do jisté míry tam rozdíl je, protože v Česku nejsem tak známá jako na Slovensku.Tamlidé moje písničky znají, v Česku velmi málo, takže i reakce publika je jiná.Na Slovensku vím, že když začnu hrát jeden ze svých hitů, lidé ho klidně celý odzpívají za mě. Uvás se to nestane. Ale nevadí mi to. Je to jako začínat od začátku a já to beru s absolutní pokorou.

To už jste částečně odpověděla na další otázku, jestli vás znají i lidé v Česku, když na Slovensku jste velmi úspěšná, dokonce pětinásobná zlatá slavice. Chcete se tedy ještě víc prosadit v Česku?
Nechávám to osudu. Nechci „tlačit na pilu“…Jestli se mámu vás prosadit, tak se to stane, jestli ne, tak to budu brát jako fakt :).

Na Slovensku je dost žen, které se dají zařadit mezi písničkářky. V čem tkví podle vás právě to vaše kouzlo, díky kterému vás fanoušci upřednostňují například před Janou Kirschner či Katarínou Knechtovou?
Na toto vůbec neumímodpovědět. Jsou věci, které se dějí mezi nebem a zemí, které se asi nedají vysvětlit. Konec konců, je to i v subjektivním pocitu člověka. Kdyby mi i někdo chtěl říct důvod, proč se to tak děje, tak to asi nechci slyšet, abych si to později nepokazila :).

V Česku by se s vámi dala srovnat například Aneta Langerová či Lenka Dusilová, jak vnímáte českou hudební scénu? Chybí tam něco?
Netuším. Nemám až tak velký přehled v české scéně, abych dokázala říct, co vám chybí. Ale jestli něco silně postrádáte, myslím, že je to jen otázka chvíle, kdy se to u vás objeví :).

V minulosti jste spolupracovala například s I.M.T Smile nebo skupinou Desmod. Přestože jste většinou sólistka, budí to dojem, že jen jako zpěvačka vystupovat nechcete. Plánujete další spolupráci ať už se slovenskými, nebo i českými interprety?
Jak kapela Desmod, tak i I.M.T Smilemě oslovili, abych s nimi udělala duety. Stále vystupuji jako sólistka, a tak to myslím i zůstane. Teď plánuji, že udělám duet s Petrom Cmorikom a také s kapelou Chinaski na jejich novém albu.

Co vám taková spolupráce přináší?
Dobrý pocit. Těší mě to, žemáněkdo zájem se mnou spolupracovat. Zároveň mi to rozšiřuje obzor, získávám zkušenosti s jinými muzikanty, a to je to nejdůležitější.

Píšete si sama texty i hudbu. Kdy jste napsala svoji první skladbu?
První samostatný text jsem napsala, když jsem měla dvanáct roků, ale první písničku i s hudbou jsem napsala, když mi bylo asi patnáct.

Připravujete nové album? Bude zase v něčem jiné než loňská deska?
Zatím nic nového nepřipravuji, pustím se do toho koncem tohoto roku. Tehdy budu zároveň uvažovat také nad tím, jak bude další album vypadat. Teď se chci soustředit hlavně na letní festivaly a koncem roku budu mít velké turné.

Ví se o vás, že máte ráda sport. Určitě to ale není jediný relax, který ve svém volnu máte. Jak si užíváte chvilek jen sama pro sebe?
Rádá navštěvuji koncerty jiných kapel nebo si zajdu s kamarády na kávu. Mám ráda přírodu, do které chodím často na procházky smýmpsem, ráda maluji akvarelem portréty a ráda řídím auto.

Málo se ví o vašem soukromí, nerada o něm mluvíte. Působíte dojmem, že na soukromý život nemáte tolik času, protože hodně pracujete. Prozraďte tedy alespoň, jestli vás čeká nějaká dovolená?
Tento rok zase nic neplánuji. Nejsem dovolenkový typ člověka.Neumím­dlouho odpočívat, maximálně tak tři dny na chatě v horách a potom musím opět mezi lidi, na pódia, do studia, za klavír. Jsem v tomto asi typický Blíženec
… moje