Čtveřice z Dolních Bojanovic Jan Klubus, Domink Herka, Jan Herka a Rudolf Půlkrábek se na Majáles probojovala díky hlasům příznivců na internetu. V konkurenci řady dalších studentských skupin se zvládla dostat do první pětky. A navíc mezi první tři kapely, které už ve čtvrtek večer zabojují v brněnském klubu Favál o natočení videoklipu. „Tato možnost byla pro nás obrovskou motivací. Jsme moc vděční našim fanouškům, že nás vůbec do finále dostali," říká bubeník kapely Rudolf Půlkrábek.

Možnost zahrát si na Majálesu bere s kamarády jako velkou příležitost. „Jde o jeden z největších festivalů u nás, setkáme se s řadou zajímavých lidí. Bude to obrovská zkušenost. Děláme maximum pro to, aby koncert stál za to," říká bubeník.

Muzikantská čtveřice se už objevila například vloni na Cibula Festu v Holíči, na stejném pódiu jako Kabát, Tomáš Klus či Kryštof. A podle manažera kapely Vítězslava Navrátila chce dnes večer rozhodně uspět. „Před pár dny kluci hráli s kapelou Rybičky 48, takže po několika letošních vystoupeních jsou už docela vyhraní. Uděláme zkoušku 
a půjdeme hrát. A věřím, že koncert dopadne výborně," dodává Navrátil.

Kyjov – Dát o sobě trochu více vědět a dostat se s kapelou i dál, za hranice regionu. To byla jedna z motivací kyjovské kapely The Thrill pro přihlášení do hlasovací soutěže, v níž skupiny vedly boj o účast na Majálesu. A čtveřice z Kyjova v klání uspěla. V květnu zahraje na festivalu a ve čtvrtek se s dalšími muzikanty utká v Brně. Zabojuje znova. O natočení videoklipu. „Půjde o úplně první velký festival, kde zahrajeme. I když jsme vystoupili například na Chmelobraní, tak šlo pořád jen o menší akce," říká kytarista a zpěvák kapely Tomáš Sytař.Kapela The Thrill z Kyjova.
A příprava na čtvrteční zápolení je poněkud specifická. V hospodě. „Tam vzniká nejvíce nápadů," směje se Sytař, ale vzápětí dodává, že zkoušejí neustále a nacvičují nové věci. Přestože skupina funguje od roku 2012, v plánu má už natočení druhého alba. „Mělo by být pomalejší než první. Založené bude spíše na emocionálním výstupu a na zvukovém perfekcionalismu. Právě tyto dva prvky se snažíme zkombinovat. Chceme skutečně vždycky předvést plnohodnotné a profesionální vystoupení," říká Sytař.
Brněnskou večerní soutěž však muzikantské kvarteto bere spíš jako další koncert. A jak dopadne, se zkrátka uvidí. „Když dobře, tak budeme mít možnost natočení klipu, což je takový bonus," usmívá se vokalista s tím, že hlavním podnětem pro jejich účast byla snaha dostat se do povědomí. „Samozřejmě bychom měli rádi klip. Spousta nápadů, které teď mám, se ale více vztahují až k druhé desce. Pokud tu možnost videa budeme mít už teď, tak určitě něco vymyslíme," dodává Sytař.