Zájemci startovali poblíž vchodu do zahrad mezi zámkem a vodní elektrárnou. Získali tam hrací kartu, do níž na jednotlivých stanovištích získávali zápisy za splněné úkoly. „Pohádkový les byl rozdělený na dva okruhy. Jeden byl pro děti do deseti let, druhý pro starší děti. V prvním okruhu jsme měli pohádkové bytosti a cestu kolem světa, takže Čínu, Japonsko, Indii, dále třeba Cézara a Kleopatru, severoamerické indiány či ledové království Antarktidu. Každé stanoviště mělo lehčí a těžší variantu," uvedla vedoucí Centra pro rodinu Veselí nad Moravou Lenka Zemanová, která Pohádkový les pořádá již dvanáct let.

Na stanovištích mohli hlavně starší plnitelé úkolů narazit i na zástupce různých městských i jiných organizací. Někdo tak například poprvé seděl v autě městské policie. „Pomáhají nám také charita, Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty, městská knihovna, skauti či střelecký klub," doplnila Zemanová.

Za splnění všech úkolů čekala na děti sladká odměna. Po předání karty v cíli dostaly balíček s píšťalkou, bublifukem, čokoládovým srdcem a malým nápojem. „Nejvíce mě bavilo střílení z luku, podařilo se mi i trefit terč. Ještě jsem si vyzkoušela trefování se do kruhu. Hudbu a zpívání mám ráda. Teď se ještě půjdeme podívat na náměstí na vystoupení," řekla pětiletá Viktorie Králíková za pomoci své sestry-dvojčete Valérie.

Ve čtyři hodiny začala na Bartolomějském náměstí první část programu, vystoupení dětských souborů. Českým národopiscům přijeli na pomoc i kolegové ze Slovenska a Maďarska. „Náš soubor vznikl teprve před pěti lety. Máme různé skupiny a celkem sto čtrnáct dětí. Ty jsou podle věku rozdělené do čtyř skupin. Předvádíme jak tanec, tak i zpěv, v maďarském lidovém umění jsou tyto dvě složky navzájem velmi propojené," přiblížil Lásló Kopolya z maďarského souboru Kis-Ciscsergök původem z města Kalocsa.

Moderování mezi vystoupeními se ujali Antonín Doboš, organizátor a vedoucí souboru Radošov, a Albert Hauptmann. Právě druhá část večera byla věnovaná Radošovu, který slavil pětačtyřicet let existence. Vystoupili nejstarší členové dětského souboru Štěpnička, odkud vzešla i většina folkloristů Radošova. „Diváci viděli například pásmo Martinka, kde jeden z chlapců tančí převlečený za dívku. K tomu doprovází cimbálová muzika Kalvádos, která začala nedávno hrát s Radošovem. Zahrála také muzika Radošov při pásmech Kopanice a Zálesí," přiblížil Doboš.

Vystoupení končilo asi ve čtvrt na devět nastoupením celé sestavy. Poté se muzikanti přesunuli na protilehlé pódium a začala večerní beseda s cimbálem.