Strážnický Rockfest i po čtvrté přivítal své příznivce. Tentokrát do areálu TJ Jiskry Strážnice. „Návštěva mohla být lepší, ale lidi, co přišli byli spokojení. Našlápnuto bylo dobře,“ vystihl gradujícící atmosféru hlavní organizátor Pavel Svačina.

Jako čtvrtá nastoupila na pódium kapela NeoSound. Její „neozvuk“ si však posluchači nevychutnali příliš dlouho. Nástup bouřky totiž rázně ukončil nejen jejich vystoupení. „Museli jsme produkci ukončit. Smršť byla taková, že se nedalo dál pokračovat. Bylo to nebezpečné kvůli elektrickému proudu. Rozhazovalo to světelné vybavení. Zapršelo do zesilovačů. Bylo to tak prudké, že se pokácely světla a padalo to tam jak sirky,“ popisoval složitou situaci hlavní pořadetel Rockfestu Pavel Svačina.

Začalo se bojovat především s nárazovým větrem. „Chytni stan, ať neuletí. Pojď mi pomoct. Tady je to horší,“ překřikovali se obyvatelé velkého stanu pro vystupující. „Lidi byli úplně super. Drželi stany i všechno ostatní,“ smekl Svačina.

Po ústupu bouřícího se počasí bylo možné zjistit škody. Nejeden stánek byl pěkně promáčený, některý dokonce ležel. „Všichni to drželi zubama, nehtama. Ale přestáli jsme to. Chlapi dokonce zpívali Prší, prší, jen se leje. Nakonec jsme si uchovali i veselou mysl. Zmokl jsem už iks krát, ale takto ještě ne,“ přiblížil závěr sobotní noci hlavní organizátor.

Ale čtvrtý strážnický Rockfest bouřkou neskončil. „Určitě se to pokusíme zopakovat po prázdninách. Ten tlak i ze strany lidí i hudebníků, kteří nemohli hrát, tu je. A my se mu nebráníme,“ uvažuje Pavel Svačina.

A nějaké ponaučení z letošního větrného a deštivého ročníku. „Nikomu se nic nestalo, kromě toho, že jsme zmokli úplně na padrť. Na to jak to vypadalo, a co všechno se mohlo přihodit, tak to dopadlo velmi dobře. Všichni byli parádní a makali jak o dušu. Rozhodně se tím nenecháme odradit a budeme pokračovat dál,“ dodal Svačina.

Za dvě hodiny vše přešlo, vylezily hvězdy a nefoukal ani větřík. Technika však byla nasáklá vodou.