„Proč Mezinárodní den žen? Protože se akce koná dva dny po tomto svátku a řekli jsme si, že bychom měli ženy ocenit. I proto budou mít poloviční slevu na vstup,“ uvedl za Sdružení přátel rocku a ostatních nefolklorních kultur, jak zní celý název občanského sdružení, Jan Ros.

Akce přitom nebude pouhou živou stand up komedi, jak ji lidé znají z pořadu televizní stanice HBO Na stojáka, ale spojí se se setkáním písničkářů. „Důvod je prostý, chceme, aby si lidé odpočinuli od jednotlivých bavičů. Proto po každém vystoupení přijde zahrát některý z pozvaných písničkářů,“ řekl Ros.

Mezi těmi, kteří předvedou svůj skladatelský a muzikantský um, budou kromě samotného Jana Rose ještě Miroslav Kubín, Jakub Grombíř, Caroline Cork, Petr Podrazil, Sekaná a Žížala. Hlavním tahounem bavičů bude již ostřílený Filip Chlud. „Samozřejmě i tentokrát dáme prostor také lidem z publika, kteří se budou cítit na to, aby svým ostrovtipem pobavili publikum,“ pozval Ros.

Strážnický stoják plný písničkářů aneb připomenutí a oslava MDŽ začínají na strážnickém Green baru v 18.00. Na další pokračování Na stojáka live se pak mohou Strážničané těšit sedmadvacátého dubna v kulturním domě Strážničan. Mezi pozvanými hosty je Pepa Polášek, Richard Nedvěd či Lukáš Pavlásek.