Devětatřicetiletá brněnská umělkyně začala malovat v šestnácti letech, když hledala formu a způsob vyjádření. Od roku 2008 tvoří akrylovými barvami výlučně technikou barevných skvrn a snaží se nacházet nové varianty techniky, která v současné době charakterizuje její výtvarný styl.

„Způsob malby, často inspirovaný meditacemi a vcítěním se do situací a příběhů, se promítá do barevného spektra, které nám předkládá na plátnech obrazů. Také ona se stává součástí dějů, do kterých vkládá svoji duši a srdce. Maluje, co žije,“ říká o autorce obrazů Eva Abramuszkinová Pavlíková z ART Mlýna Bohuslavice. Stejně živé jsou obrazy z nové výstavy Stopy. Malířka na nich zachycuje nejen viditelné či neviditelné stopy, které po sobě zanechává člověk, a z kterých můžeme číst, komu patřily, ale také otisky přírody i ty, co život zanechává v lidských srdcích.

„Zanechávám zde obrazy s energií záznamu té chvíle. Toho štětce či jakéhokoliv předmětu. Je to exprese momentu, chvíle… A pro tento okamžik je to stopa. Jsem divoška, která za sebou zanechává stopy,“ uvádí sama autorka. Výstava v ART Mlýně potrvá měsíc.

Kromě ní mohou návštěvníci do galerie zavítat také na červencové tvořivé dílny, kdy se bude malovat na sklo, hedvábí či vyrábět šperky, a také na workshop malování pro děti i dospělé. Více informací na tel.: 602 969 267.