„Naposledy u nás hrál Svatopluk Královnu. Ta se moc líbila,“ připomněla čejčská starosta Marta Výmolová. Také ona mohla sledovat zejména skvělé výkony dohazovačů Josefa Navrátila v roli Ilji Fomiče Kočkareva a Vítězslavy Mojžíšové, která se vtělila do Tekly Ivanovny.

Do kulturních domů se tak vrátila klasika, která se odehrává v Rusku v první polovině devatenáctého století. „Při pohledu na repertoár posledních let jsme zjistili, že už dlouho nebylo uvedené žádné klasické dílo. A tak padla volba na Gogolovu Ženitbu,“ uvedl režisér a zkušený herec Josef Jaroš.

Podle něj je Ženitba stále aktuální. „Vidíte, mladí se teď ani neberou a asi pořád utíkají okny,“ zasmál se Jaroš při narážce, kdy hlavní hrdina Ivan Kuzmič Podkolesin (Jiří Pavůček) skáče raději z okna, než by se oženil s Agátou Tichonovnou (Ingrid Nesvadbová).

Šestá repríza Ženitby od Svatopluka celkem slušně zaplnila i čejský kulturní dům. „Moc volných židlí nebylo. Je to stará ruská klasika a komedie, takže je to veselé a lidí se zasmějí,“ uvedl režisér a dlouholetý člen souboru.

Nyní se mohou na Gogolovu komedii těšit v Dubňanech. Tam se představí hodonínští ochotníci v neděli devatenáctého února. Pak zahrají Ženitbu v hodonínských lázních a poté v březnu už na tradiční přehlídce amatérských divadel – na Hobblík. V dalších rolích se ještě představí Běta Švancerová, Rudolf Kovář, Stanislav Zámečník, Lukáš Hnilica a Vladimír Jašek.