Kapela Starých Časů bavila krajany po tři večery. Pokaždé trochu jinak. „První večer jsme byli jako swingová skupina, druhý jsme se proměnili na cimbálovou muziku v krojích, která připravila i ochutnávku našeho vína. Třetí večer byl v duchu country a vzpomínání na éru Matušky, Šlitra a Suchého, tedy na šedesátá léta,“ přibližuje repertoár letos šedesátiletý hudebník.

Připomněl, že letošní setkání bylo pro účastníky magické výročími, a to nejen sto lety od vzniku Československa. „Hlavně jde o padesáté výročí od roku 1968, kdy většina z těch nejstarších krajanů do Švédska emigrovala. Dnes tu jsou i jejich děti a další potomci,“ podotýká Zahradník s tím, že se tak setkali i s velvyslancem ve Švédském království Jiřím Šitlerem.

Právě tam skupina, která hraje od roku 2002, pokřtila své první CD s názvem Kapela Starých Časů. I když zásilku pěti set kusů dostala až den před odjezdem. „Máme významné kmotry – slovenského muzikanta Vlada Hronce a Ivana Jonáše, zakladatele první československé rock´n´rollové v roce 1958 a také předsedu svazu krajanských spolků,“ upozorňuje zpěvák Kapely Starých Časů.

Její nové album má čtrnáct skladem, z toho dvě jsou nazpívané v angličtině. „Chtěli jsme mít památku na naše hraní, takže je to taková naše srdcovka, o níž měli navíc krajané velký zájem,“ dodává muzikant, která je od roku 2014 také starostou obce.

„Hráváme obvykle jen o víkendech, takže s prací pro obec se moje největší záliba ani nekříží,“ dodává Zahradník.