V pátek zaplní náměstí Míru hlavně děti, které se mohou těšit na zábavné odpoledne plné nejrůznějších atrakcí, her a soutěží. Zájemci navštíví také trh, jenž nabídne speciality z mikroregionu Ostrožsko-Veselsko. „Lidé ochutnají tamní pochutiny nebo si prohlédnou výrobky regionálních řemeslníků,“ informoval ředitel Veselského kulturního centra Michal Blažíček. Od 19. hodiny zahraje na náměstí Míru profesionální folklorní soubor Rozmarija z Prešova – předvede lidové taneční představení. Vystoupí také polský soubor Legnica a Radosť z Trenčína.

Na večerním programu je také odhalení nových prvků, které vznikly na zmodernizovaném náměstí. „Lidé se mohou těšit na osvětlenou fontánu a s ní spojenou světelnou show,“ doplnil Blažíček.

Sobotní odpoledne zahájí program pro děti Pohádkový les v Zámecké zahradě. Na sobotu pořadatelé naplánovali také Veselskou svatbu. Půjde o scénickou ukázku tradičních svatebních zvyklostí v podání folklorních souborů – vystoupí například dětský soubor Štěpnička nebo Jahody, ženský sbor z Kozojídek. „Účinkující předvedou třeba svatební odprošování před rodiči nebo prodávání peřin. Půjde i svatební průvod z Bartolomějského náměstí do kostela a zase zpátky,“ uvedla za pořadatele Petra Pavková. Od osmé hodiny večerní na náměstí vystoupí cimbálová muzika Romana Sokola.

Mezinárodní dětský folklorní festival Štepy se uskuteční 1. a 2. června ve Veselí nad Moravou. V případě špatného počasí se akce přesune do prostor veselského kina Morava nebo na Panský dvůr.