„Předoslavami bylo vystoupení Big Bandu Gustava Broma, které se uskutečnilo před Vánoci, a to devatenáctého prosince,“ řekl ředitel Městského kulturního střediska ve Veselí nad Moravou Marcel Řimák.

Hlavních oslav by se měl veselský kulturní dům dočkat při reprezentačním plesu města Veselí nad Moravou, který se uskuteční třináctého února. „V rámci této akce je naplánováno i jakési znovuotevření zrekonstruovaného sálu. Vzhledem k tomu, že se ples koná až v únoru, budeme podrobnější program řešit až příští týden se starostou,“ doplnil Řimák.

Za několik měsíců intenzivních prací se sál dočkal nového, sníženého stropu, do kterého je zasazeno osvětlení. Stěny kulturního sálu pak zdobí barevné akustické obklady.
Snížení kapacity

„Je vybudován nový portál kolem opony, která je též nová. Před oponou je nainstalováno projekční plátno, na které je možné promítat z projektoru, který je umístěn na balkoně,“ uvedl Řimák v lednovém čísle Veselských listů.

Zásadní změnou pro návštěvníky veselského kulturního domu je snížení kapacity míst k sezení, a to téměř o polovinu. Z původních pěti set míst se jejich počet snížil na dvě stě osmdesát. „Tento rozdíl byl způsoben jednak snížením počtu řad na balkoně ze čtyř na tři a také pořízením stupňovitého hlediště v přízemí. Snížení kapacity bude ale vyváženo větším pohodlím,“ míní Řimák ve Veselských listech.

V současné době je už sál opět předán kulturnímu středisku. Vrcholí pouze úklidové práce, které by měly zrekonstruovaný sál připravit na sobotní ples Základní školy Hutník.

Během ledna se Veselané mohou opět těšit už na klasický provoz kulturního domu. Připravena je například přednáška Zdeny Miarkové, ples Církevní základní školy, Lidový ples nebo komponovaný hudebně-taneční pořad Edity Adlerové a Jany Drdácké nazvaný Carmen, flamenco a zvuky kastanět.