Burčák se v kanystrech dlouho neohřál při strážnickém vinobraní. V komponovaném pořadu na náměstí si dělaly tetky ze Strážnice legraci sami ze sebe i z lidí z okolních vesnic. Mezi jejich rozhovory vystupovaly folklorní soubory.

Komornější atmosféru našli lidé ve víchách, kde hrály cimbálky. Dospělí mohli pokoštovat víno na každém kroku, děti si zas mohly vyzkoušet jeho výrobu. Při tom se dozvěděly spoustu novinek.

„Supermarket u hřbitova nebude, protože je to moc daleko. Než tam člověk dojde, zapomene, co chtěl koupit. Navíc hrozí, že na hřbitově zůstane navždy,“ vyhlásil z pódia obecní policajt v maškarním kostýmu. Lidé se od tetin ze Strážnice dozvěděli, že je lepší pít kávu bez kokainu a zdraví jim udrží pedofilní mléko. Vystoupení bylo součástí programu Ná, co je u vás nového Danuše Adamcové.

„Sestavila jsem scénář z toho, co je v okolních vesnicích nového, ale tetičky při rozhovorech improvizují,“ řekla o části hlavního programu Danuše Adamcová. V průvodu šel nezbytný Bakchus a krásné bakchantky, ale i několik lidí v replikách historických krojů z roku 1810.

„Současný strážnický kroj je všeobecně známý, chtěli jsme obohatit program kroji historickými,“ říká Jaroslava Gazárková ze Strážnice. Pro děti nachystal strážnický dům dětí ukázku celého procesu výroby vína. Malí vinaři si tu mohli zkusit mletí hroznů, presování i tahání koštýřem.

V Pružkově mlýně se sešlo umělecké sdružení Gauč, které sdružuje učedníky řezbáře Františka Gajdy ze Strážnice. K vidění tu byl i betlém s vinařskou tematiku, který vyřezával František Gajda.