V letošním roce se mění i místo konání akce, kterým byl v předešlých dvou ročnících hodonínský jez. „Slavnosti Vodního království se letos uskuteční v areálu u ramene řeky Moravy a Masarykova muzea V Hodoníně,“ informovala tisková mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Podle starostky Hodonína Milany Grauové dalo město přednost tomuto místu hlavně kvůli většímu prostoru a také dostupnosti. „Lidé se tak budou moct podívat i do centra města,“ sdělila Grauová. Jak dodala na Slavnostech budou připraveny i Summitové hry, na které je potřeba právě větší prostor.

Pohádkové atrakce

Slavnosti se tak ponesou v duchu pohádek. V celém areálu Masarykova muzea – Zámečku čekají na návštěvníky atrakce všeho druhu, díly a workshopy lidových řemesel. V nich si budou mít děti možnost vše si vyzkoušet, vyrobit a odnést si svůj výtvor domů. „Jedná se o pohádkovou říši, která byla představena na loňských slavnostech,“ podotkla Kotásková.

I letos bude tvořit království dvůr plno známých osobností. „Přijede například Jan Čenský a Jan Šťastný,“ konstatoval marketingový ředitel spolupořádající společnosti Teza Hodonín Petr Hruška. Jak také uvedl, účast odřekla Yvetta Blanarovičová. „Můžu ale prozradit, že přijede patnáct království,“ poznamenal Hruška.

Na děti opět čeká i Královská zvířecí farma ze ZOO Hodonín včetně jízdy na koních a ukázky sokolnictví.

Slavnosti se konají v neděli sedmnáctého července. Areál bude otevřen už od desíti hodin dopoledne. Slavnostní zahájení začne o tři hodiny později. Deset minut před dvaadvacátou hodinou pak organizátoři připravili pro návštěvníky ohňostroj.