Celý název přehlídky přitom zní Hobblík § Mumraj!, a to proto, že je to zároveň přehlídka amatérských činoherních a hudebních divadel Divadelní Hobblík. Obě přehlídky pořádá Hodonín už sedmým rokem.

„Když nám to před lety nabídli, uskutečnila se přehlídka jen v malém rozsahu. Tehdy jsme přemýšleli, jestli do toho jít. Ukázalo se, že to bylo dobré rozhodnutí. Setkávají se tady soubory v divadelních dílnách, spí dokonce v kulturním domě a mají možnost diskutovat,“ zhodnotila místostarostka Hodonína Zuzana Domesová.

Podle ředitele kulturního domu Zdeňka Grombiříka se na hodonínských prknech odehraje sedmnáct představení, z toho s deseti vystoupí dospělé soubory, se šesti studentská divadla a jedno bude nesoutěžní. Diváci se tak mohou těšit na soubory například z Prahy, Brna, Opavy, Olomouce či Břeclavi. Tradičně bude na přehlídce zastoupený hodonínský divadelní soubor Svatopluk, který bude o přízeň bojovat s divadelním představením Mrtvý přišel na návštěvu. Bude to zároveň jediný soubor z Hodonínska.

Během soutěže budou studenti opět vydávat přehlídkový zpravodaj a výkony v obou kategoriích se chystá hodnotit krajská odborná porota. Obě divadelní přehlídky jsou postupové.

Autorka: Jana Rybová