„Chceme dát také příležitost vystoupit a představit se hudebním skupinám z regionu,“ přiblížil význam akce její organizátor Michal Oliva.

Podle něj nejsou podobné akce na Hodonínsku zvykem. „Garážfest je spíše minifestival. Skupiny jinak vystupují na různých akcích, ale ty jsou obecnější,“ myslí si Oliva. Jak doplnil, akci pojmenoval jako Garážfest, protože většina kapel začíná hrát v garáži nebo zkušebně.

Oliva si také přeje, aby se tento minifestival zdejších kapel stal v Lužicích tradicí. Úspěchem pro něj bude, když si lidi přijdou skupiny poslechnout a pobaví se.

Na prvním ročníku Garážfestu tak vystoupí skupiny, které se mezi sebou navzájem znají. Jednou z nich je Potkaní sezóna. Začínající folkrocková kapela z Lužic, která se nebojí vystupovat i na neobvyklých místech. Na kytaru zahraje i organizátor Garážfestu Michal Oliva.

Dále vystoupí skupina Žluté kozačky. Ta je součástí hodonínské neo-pop-undergroundové hudební scény.

Trojici vystupujících uzavře hodonínská Foolcoreová hudební skupina Like Fool, která letos hraje už šestnáctým rokem. První ročník Garážfestu odstartuje na Cihelně v Lužicích šestého srpna v devatenáct hodin.