V podvečer odstartoval čtrnáctý ročník Žalmanova folkového Kyjova na tamním letňáku. „Je to moje dítě, takže obsazení je nejlepší, jaké sem můžeme dostat. Ve folk a country není nic lepšího, plus Petr Bende. Ten je dlouhodobý kamarád. V současné době nastupující generace je to hvězda, která bude jednou velmi dobrá, a je dobrá. Mezi starou gardu zapadá,“ představil letošní Žalmanův folkový Kyjov František Linhárek.

Oproti minulému roku udělal několik změn. „Nebyl tady Hradišťan. Nebyl jsem tady já, Píďa a Fanóš, Poutníci a nebyla tady ani Devítka a Robert Křesťan,“ srovnal poslední kyjovská folková galapředstavení zakladatel Poutníků.

Za to zahrál a zazpíval Folk team a Žalman a spol. „Program se tvoří z kamarádů, kteří chceme, aby tady byli. A protože jako Poutníci máme čtyřicet let, tak jsme to vymysleli do takové podoby. Příští rok bude úplně jiný,“ předsevzal si Lihnárek.

A festival opět zaplnil kyjovské letní kino. „Když je kino opticky pěkně plné, tak jsem šťastný. Protože to nedělám pro business, vždycky do toho dám svoje srdce. Mám Kyjov rád a cítím se tady doma. Žalman má Kyjov taky rád a je tady taky jakoby doma. Jihočeši vždycky inklinovali k jižní Moravě,“ dodal František Lihnárek, který byl i u zrodu nultého ročníku.