Předchozí
1 z 8
Další

První pivo vonělo vlastním chmelem, říká zakladatel minipivovaru Marek Hoch

Chmelda, nosná D12 a dýňový Pumpkin Ale 15. A jako chystaná novinka třináctka Starý Mistr Kovářský. Pod pěnou těchto piv se skrývají premiérové počiny řemeslného minipivovaru Dubňák. První pivovar v dějinách více než šestitisícového města Dubňany jede naplno ve dvoře obnovené restaurace U Kače.

Zakladatel minipivovaru Dubňák Marek Hoch.Zdroj: Deník / Petr Turek

Tomu ale předcházela několikaletá historie. Ta se začala psát v roce 2013. „Tehdy jsem jako zapálený domovarník uvařil svou první várku. Pivo všem zachutnalo a tak jsem vařil dál, víc a lépe,“ říká zakladatel minipivovaru Dubňak Marek Hoch.

Minipivovar Dubňák Marka Hocha.Zdroj: Deník / Petr Turek

Začal tak vařit ležáky i svrchně kvašená piva. „U nich se člověk o něco více vyhraje s chmelením, kvašením a s chutěmi všeobecně. Časem to přerostlo v pravidelný koníček a až k cíli či snu, že bych si jednou mohl ten pivovárek otevřít,“ přibližuje dubňanský pivovarník.

Zakladatel minipivovaru Dubňák Marek Hoch.Zdroj: Deník / Petr Turek

Už tehdy začal přemýšlet nad logem, postupně se zaměřil i na ochrannou známku a především na splnění všech podmínek náročné legislativy. Domovarnické znalosti navíc rozšířil o zkušenosti z reálného provozu a to při kurzu ve frýdlantském pivovaru. Prvního piva se nakonec natěšení milovníci zlatavého moku dočkali v polovině října. Ochutnat mohli Chmeldu.

Minipivovar Dubňák Marka Hocha.Zdroj: Deník / Petr Turek

„Příhodně nám vyšla sklizeň na naší mikrochmelnici, takže jsme mohli přidávat přímo nesušený a nepeletovaný český chmel. Uvařili jsme tak jedenáct set litrů spodně kvašené jedenáctky, která se už za pět dnů vypila. Za to jsme rádi a lidem děkuje,“ popisuje zájem sládek.

Zakladatel minipivovaru Dubňák Marek Hoch.Zdroj: Deník / Petr Turek

Jak připomíná, lidé si chodili pro premiérové dubňanské pivo i se džbánky a láhvemi. Následoval dýňový Pumpkin Ale 15 a především nosný ležák D12. „Ten by měl být u nás na čepu stále. Jde o zástupce klasického českého pivního stylu, plzeňského typu,“ podotýká Hoch.

Zakladatel řemeslného minipivovaru Dubňák Marek Hoch.Zdroj: Deník / Petr Turek

Na Vánoce připravují v Dubňanech o něco silnější pivo - devatenáctku. V budoucnu pak chtějí nabídnout milovníkům piva až sedm set hektolitrů jejich oblíbeného nápoje. Vybrat by si pak postupně měli až z patnácti druhů. „Jsme a budeme ale malý pivovar, takže prioritně vaříme pro naši restauraci. Chceme, aby si hosté mohli kdykoliv u nás vybrat ze tří či čtyř našich piv,“ dodává Sládek.

Minipivovar Dubňák Marka Hocha.Zdroj: Deník / Petr Turek

Pro názvy jednotlivých piv z Dubňáku se chtějí také inspirovat v bohaté historii města. Příznivci chmeleného moku se tak mají dočkat například desetistupňového Skláře či tmavého Lignit IPA. A plán do budoucna mají jednoznačný. „Aby si každý dokázal vybrat. Holka si tu mohla dát nějaký ALE, který ji chutná. Chlap klasický ležák. Jako třešničku na dortu si pak vychutnají vyháněcí osmnáctku či devatenáctku na zimní spaní,“ uzavírá s úsměvem Hoch.

Zakladatel minipivovaru Dubňák Marek Hoch.Zdroj: Deník / Petr Turek