Předchozí
1 z 5
Další

Radim Kopl za Ratíškovice hrál, teď dělá vedoucího mužstva.Radim Kopl za Ratíškovice hrál, teď dělá vedoucího mužstva.Zdroj: Radim Kopl

„Sem tam si zajdu na kolo nebo zaběhat, ale nic mě nebaví tak jako fotbal. Díky bráchovi a otci, který fotbal trénuje, k němu mám blízko už odmalička. V pěti letech mě začal bavit a drží se mě až dodnes,“ říká Radim Kopl, který se dnes klubu věnuje coby vedoucí mužstva.

Radim Kopl za Ratíškovice hrál, teď dělá vedoucího mužstva.Zdroj: Radim Kopl

Ve čtyřtisícových Ratíškovicích není žádnou anomálií, když se v jednom týmu potkají rodinní příslušníci, a tak se i Kopl objevoval po boku svých nejbližších. Pod křídly otce, dlouholetého klubového trenéra, strávil necelých pět let. „Moc rád jsem to neměl, myslel jsem si, že je na mě tvrdší než na ostatní spoluhráče. U nás je to ale hodně propojené, je běžné, že spolu v mužstvu hrají bratři i bratranci,“ vysvětluje Kopl.

Radim Kopl za Ratíškovice hrál, teď dělá vedoucího mužstva.Zdroj: Radim Kopl

Nejenže v Ratíškovicích svoji fotbalovou kariéru začínal a končil, jedinému klubu obětoval i celý svůj sportovní život. Kromě půlročního hostování v sousedním Vracově totiž nenastala chvíle, kdy by klub ze své rodné obce opustil. „Nebyl jsem dost dobrý na to, abych hrál vyšší soutěže, a nabídky tak logicky ani nepřicházely. Jinde bych ale stejně hrát nechtěl, v Ratíškovicích mě to vždycky bavilo a jsem za to rád,“ hodnotí svou kariéru bývalý fotbalový útočník.

Radim Kopl za Ratíškovice hrál, teď dělá vedoucího mužstva.Zdroj: Radim Kopl

S klubem toho v uplynulých třiceti letech zažil mnoho, od krajského přeboru až po druhou nejvyšší soutěž. Přestože výkony patřily Ratíškovice dle jeho slov spíš do první zmíněné soutěže, na druhou ligu vzpomíná rád. „Největší zážitek byl hrát proti Českým Budějovicím s Davidem Lafatou. Sice jsme prohráli 0:5, ale pro mě jako fanouška Sparty, kde Lafata později hrál, to byl zážitek. Občas se směju, kam jsem to dotáhl já a kam on,“ říká šestatřicetiletý Kopl, který coby aktivní hráč skončil před pěti lety.

Radim Kopl za Ratíškovice hrál, teď dělá vedoucího mužstva.Zdroj: Radim Kopl

Fotbalovým Ratíškovicím po ukončení své kariéry sbohem nedal. Trenérský háv ale neoblékl, místo toho začal vystupovat v roli vedoucího mužstva, kterou zastupuje dodnes. „Jako trenér bych byl moc náročný a některé z hráčů by to mohlo odradit. (smích) Fotbal mě ale strašně baví, a to ve všech svých sférách. Kdyby přišla nějaká nabídka věnovat se mu profesionálně, určitě bych do toho šel. Fotbal bych si totiž nejradši vybral jako práci, ne jako pouhý koníček,“ popisuje Kopl.