Předchozí
1 z 5
Další

Fotbalová rodina. Bývalý ligový kanonýr Petr Zemánek, dcera Denisa a talentovaný syn Petr junior.Fotbalová rodina. Bývalý ligový kanonýr Petr Zemánek, dcera Denisa a talentovaný syn Petr junior.Zdroj: Jaroslav Kicl

Paradoxem je, že jako malá fotbal vůbec neměla ráda. "Jako dítě jsem fotbal dokonce nesnášela. Když ještě táta hrával, tak jsme pořád jezdili na zápasy a mě to nebavilo. Zlom nastal někdy v deseti letech, když táta přestoupil do Kunovic. Tam se hodně potkávaly rodiny hráčů a bylo to tam takové přátelské. A pak jsme jednou jely s mámou na kole a ve Vracově jsme viděly leták, který lákal holky do fotbalového oddílu. Šla jsem to tedy zkusit a vydrželo mi to doteď. Po Vracově jsem ještě hrála ve Vlkoši a teď jsem už deset let v Mutěnicích," říká ke své vlastní fotbalové kariéře.

Nová masérka fotbalistů Baníku Ratíškovice.Nová masérka fotbalistů Baníku Ratíškovice.Zdroj: rodinný archiv

Pokud jde o hráčský post, tak se ovšem příliš nepotatila. Zatímco otec Petr byl coby kanonýr hrozbou pro soupeřovy obrany, Denisa se postavila přesně na opačný konec hřiště. "Dřív jsem hrála skoro všechno, vystřídala jsem víc postů. Ale asi před dvěma roky nám odešla gólmanka a od té doby už jenom chytám. A docela mi to vyhovuje. Na běhání moc nejsem a navíc mám po dvou operacích kolena," vysvětluje, jak se dostala mezi tyče, kde pro změnu působí její přítel Filip Kratochvíla, který je brankářem mutěnických mužů.

Gólmanka ženského týmu Mutěnic.Gólmanka ženského týmu Mutěnic.Zdroj: rodinný archiv

Poslední Vánoce přinesly jeden pikantní masérský přestup. Denisa totiž přešla z Mutěnic do Ratíškovic. Z týmu, kde hraje její přítel, do mužstva, které trénuje otec a hraje za něj její bratr. "Dřív táta trénoval Mutěnice a když u nich před pár lety skončil masér, tak mi nabídl, jestli bych to nechtěla zkusit, protože jsem měla zdravotní školu a masérský kurz. Já to vzala a začalo mě to bavit. Zůstala jsem i poté, když táta u týmu skončil. Když pak odešel do Ratíškovic, tak se mě občas ptal, jestli tam nechci také. Nakonec to tak dopadlo. Oznámila jsem mu to na Štědrý den, takže to byl pro něj takový malý dárek. Už nebydlím s rodiči ve Vacenovicích, ale v Dubňanech. Tak jsem to brala jako možnost být víc s rodinou, protože do Baníku přestoupil ze Slovácka i brácha. A naopak Filip, který je stále v Mutěnicích, bude možná rád, že si ode mě trochu odpočine," směje se Denisa Zemánková.

Denisa Zemánková s přítelem Filipem.Denisa Zemánková s přítelem Filipem.Zdroj: rodinný archiv

Mladá dívka to ve fotbalové šatně občas nemá jednoduché, ale na nějaké narážky už si zvykla. "Ze začátku jsem se strašně styděla, ani jsem vůbec nechtěla chodit do kabiny. Ale už jsem si zvykla a už mi to ani nepřijde. A nějaké narážky jsou mi jedno," popírá, že by chování hráčů bylo za hranou.

Denisa Zemánková s mladším bratrem Petrem.Denisa Zemánková s mladším bratrem Petrem.Zdroj: rodinný archiv

Na další koníčky kromě fotbalu už moc nemá čas. "Stále studuji na vysoké škole učitelství pro první stupeň a zároveň už také učím na Základní škole v Mutěnicích, takže toho volného času už mi moc nezbývá. Na fotbal si ho ale pořád najdu," dodává Denisa Zemánková.