VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HODONÍN

Juniorský pár Adam Prágr s Nelou Samsonkovou slaví bronz

Hodonín – Členům sportovního klubu TK Classic při SVČ se daří i v úvodu dubna. Nejprve se podařilo dvojici Václav Masaryk a Klára Chovančíková prosadit do finále další soutěže světového okruhu WDSF v latinskoamerických tancích. Stalo se tak v Berlíně na podniku International Open latin.

Čejč vymění veřejné osvětlení, změna se týká poloviny obce

Čejč – Skoro dva miliony korun bude stát modernizace veřejného osvětlení v Čejči. Necelou polovinu obec zaplatí z dotace. „Získali jsme ji a zastupitelstvo rozhodlo, že projekt uskutečníme. Půjde o výměnu poloviny světel v obci za LED zářivky,“ uvedl starosta Jan Koutný.

Stojí za mikrofonem a baví lidi. Na stojáka míří do Hodonína

Hodonín – Stand up comedy show Na stojáka míří do hodonínského oldies klubu Vrakáč. Během večera vystoupí Josef Polášek, Vojta Záveský (Vojtaano), Petr Cerha a Arnošt Frauenberg. Stand up comedy je žánr, který se do České republiky dostal z amerických barů, kde komik účinkuje před publikem ve stoje a mluví přímo na něj – vypráví většinou delší příběhy a monology, které prokládá vtipy.

Nové Penny i Lidl. Supermarketů na jihu Moravy přibývá

Jižní Morava – V Břeclavi stojí řada velkých obchodů, hobby market tam ale chybí. Podle několika zdrojů Deníku Rovnost může jeden vzniknout na místě nynějšího Penny Marketu v blízkosti centra města. Řetězec totiž plánuje postavit novou prodejnu mezi místními částmi Poštorná a Charvátská Nová Ves u sídliště Na Valtické.

Zaujal umístěním. Pražský klub ocenil společenský dům v Ratíškovicích

Ratíškovice – V konkurenci Brna, Prahy či Zlína uspěla v soutěži Klubu Za starou Prahu čtyřtisícová obec z Hodonínska: Ratíškovice.

Matka z televizní Ordinace v růžové zahradě Schönová: Komedie je moje parketa

Hodonín - Přestože se herectví v dětství nevěnovala, přihlásila se na brněnskou JAMU i pražské DAMU. „Nějak jsem totiž v sobě cítila, že chci být herečka,“ říká s úsměvem herečka a rodačka z Hodonína Andrea Schönová. Diváci ji znají hlavně díky roli Marty Kusé (Dvořákové) ve známém seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Ceny vinařům v Mikulčicích předají olympionici

Mikulčice – Cinkání skleniček. Typický zvuk, který se pravidelně od roku 2006 rozléhá Kulturním domem v Mikulčicích. „Sešli jsme se tenkrát jako parta mladých začínajících vinařů, kteří přebrali žezlo po těch starších,“ uvedl předseda sdružení Mikulečtí vinaři Petr Hubačka.

Autem kličkoval silnicí. Policii nadýchal 2,5 promile alkoholu

Hodonínsko – Pět řidičů pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem jiných drog ukončili o víkendu na Hodonínsku jízdu po policejní kontrole.

Chtějí zrušit přejezd, obce jsou proti

Rohatec, Ratíškovice /FOTOGALERIE/ – S plánem zvýšit bezpečnost na křížení drážních kolejí se silnicemi chtějí železničáři zrušit i rozsáhlý přejezd na trati mezi Břeclaví a Přerovem v Rohatci-Kolonii. Se stavbou náhrady se má začít po roce 2020.

Mají se cítit víc doma. Na chodbách je vítají víly, pávi i vlastní otisky prstů

Hodonín - Do osmého patra vystoupali pávi a o poschodí níž už dovádí víly. Tak se pod štětcem výtvarnice Michaely Piňosové mění Domov pro seniory Bažantnice v Hodoníně. „Chci bílé chodby zlidštit, aby byly hezčí. Malby se zároveň stanou orientačními body pro lidi, kteří ve svých patrech naleznou pocit, že jsou doma,“ říká ředitelka domova Vladimíra Křížková.

Diváci se choulili, otužilci lezli do vody. Velikonoční Morava měla sedm stupňů

Hodonín /VIDEO, REPORTÁŽ/ - V sobotu se v Hodoníně uskutečnilo Mezinárodní velikonoční plavání. V Moravě plavaly desítky otužilců, diváci se kvůli větru naopak choulili do bund a šátků.

Zákaz pití alkoholu v ulicích? O Velikonocích přimhouříme oči, slibují strážníci

Jižní Morava /ANKETA/ - Města na jihu Moravy zakázala pití alkoholu na veřejnosti. Na dodržování vyhlášky i o Velikonocích dohlédnou strážníci.

S úklidem začali už o týden dřív. Myslivci nasbírali skoro sto kilogramů odpadků

Hodonín – Téměř sto kilogramů odpadků vysbírali v přírodě lidé z Mysliveckého spolku Pánov Hodonín. Zaměřili se především na pole po obou stranách silnice I/55 a to ve směru od křižovatky se silnicí na Ratíškovice až téměř po železniční trať Hodonín – Zaječí.

Velikonoce. Zájem uvadá, tradice ale drží

Hodonínsko /FOTOGALERIE/ – Dnes má třiaosmdesát let. A když začne vzpomínat, jako by odfoukla prach z dob, které si mladší generace už mohou jen představovat. Marie Jakubíčková z Vacenovic právě zdobí velikonoční vajíčka. S blížícími se svátky ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista se jí po dotazu Slovácka vybavují chvíle z dětství. „U nás doma zdobila vajíčka maminka i stařenka. Jsem u toho celý život. Velikonoce bývaly velký svátek. Zkrášlovaly se domy. Nastával sice jarní úklid, ale s ním i jarní pohoda. Tetičky pracovaly, zpívaly… Každý byl spokojený. Asi to bylo lepší než teď,“ říká Marie Jakubíčková.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT