VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HODONÍN

OBRAZEM: Hodonínský fašank pobavil rejem masek

Hodonín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Mrazivé teploty a bujaré veselí provázely sobotní rej masek v Hodoníně. Odpolední průvod desítek kostýmovaných si nenechala ujít ani řada přihlížejících.

Lidi ze vzdálených čtvrtí do města odveze dotované taxi. Za deset korun

Jižní Morava – Už víc než čtyři roky bojují obyvatelé hodonínské místní části Nesyt o úpravu jízdního řádu a víc autobusových spojů. Třeba Vlastimil Provázek se kvůli tomu vydal na radnici několikrát. Přinesl i petici, kterou podepsali sousedé. „Autobusy ale jezdí pořád stejně. Jako obyvatelé města máme na další spoje nárok, i když se radnice vymlouvá, že jsou moc drahé,“ posteskl si Provázek.

Přežije stranická buňka ODS? Rozhodne smírčí výbor

Hodonín – Občanští demokraté dvakrát ovládli komunální volby v Hodoníně a třikrát obsadili post starosty. Nyní ale nemají v zastupitelstvu nikoho a stranická buňka přišla o licenci. „Kvůli dlouhodobými problémům, se kterými se potýkalo místní sdružení, podala oblastní rada návrh na zrušení a založení nového,“ uvedl oblastní předseda ODS Jiří Kasala.

Pro hodonínský Výhon chystají panelovou cestu

Hodonín – Obyvatelé hodonínské lokality Výhon se možná konečně dočkají cesty. Ta provizorní panelová má být vyprojektovaná pro horní a prostřední cestu, projení mezi nimi a napojení na současnou silnici.

Zatékání, opadávající omítka. Nájemcům došla trpělivost, byty si chtějí koupit

Hodonín – Už víc než pět let jsou na hodonínské radnici připravení na rekonstrukci komplexu Pastelky I s dvaaosmdesáti byty. Práce za víc než dvacet milionů ale ještě nezačaly. Většině nájemníků tak došla trpělivost a chtějí si byty koupit.

Dolnobojanovičtí opraví jen silnice, pod kterými nejsou sklepy

Dolní Bojanovice – Silnice a kanalizace v ulici Cihelny v Dolních Bojanovicích se dočká opravy. Výměna betonových panelů za asfaltovou cestu se nevyhne ani vinařským uličkám v části Pod Čaganovem.

Non stop vracení knih. Nový box zrychluje půjčování

Jižní Morava - Vracet knihy mohou lidé v Hodoníně také brzy ráno po cestě do práce či školy. Vedle městské knihovny stojí box na vracení vypůjčené literatury. Funguje ve dne i v noci. Službu chtějí nabídnout také v Břeclavi.

V hodonínské nemocnici zakázali návštěvy u léčených dětí

Hodonín – Dočasný zákaz návštěv platí od středy na dětském oddělení i na jeho jednotce intenzivní péče v Nemocnici TGM v Hodoníně. Vedení zařízení se pro tento krok rozhodlo s ohledem na péči o malé pacienty.

Mladík převážel marihuanu. Zadržela ho cizinecká policie

Hodonín – Až pět let vězení hrozí dvaadvacetiletému mladíkovi, kterého policisté podezřívají z výroby a převozu drog přes hranice. Muže na Hodonínsku zadržela hlídka cizinecké policie poblíž hranice se Slovenskem.

Potíže s pouličními světly: výběrové řízení na údržbu se vleče už roky

Jižní Morava – Už téměř čtyři roky nemohou v Hodoníně uzavřít novou smlouvu s firmou na provoz a údržbu veřejného osvětlení. Tendr totiž nejen napadli někteří ze zájemců o dvacetimilionovou zakázku, ale nakonec o jeho pokračování rozhodl antimonopolní úřad.

Ze tří nově narozených mláďat vlků přežila jen dvě. Rodiče vystresovaly petardy

Hodonín – Zoologická zahrada v Hodoníně má po dvou letech mláďata vlka hřivnatého. Z původních tří však přežila jen dvě.

Z rizikové cesty dostane cyklisty stezka. Přes křižovatku smrti ale pojedou dál

Hodonín, Ratíškovice – Daleko vyšší bezpečí pro lidi jezdící za prací mezi Hodonínem a Ratíškovicemi slibuje nová cyklostezka, na jejímž vybudování momentálně pracují představitelé města i sousední obce. Náklady jsou v desítkách milionů korun.

Hodonínská elektrárna upravila druhý kotel a zvýšila výrobu z biomasy

Hodonín - Elektrárna Hodonín loni navýšila výrobu elektřiny z biomasy na 321 milionů KWh, tedy o čtvrtinu produkce z roku 2016. „Lídrem spalování biomasy ve Skupině ČEZ v Česku je dlouhodobě právě tato elektrárna, která disponuje pro tyto účely nejkvalitnějším zázemím,“ uvedl mluvčí pro obnovitelné zdroje ČEZu Martin Schreier.

Deset let od modernizace: hodonínské koupaliště vstalo z mrtvých

Hodonín – Skoro až aquapark připomíná Jakubu Rozsypalovi z Kyjova letní koupaliště v Hodoníně. V parných dnech tam míří s nadšením. Zatímco pro běžného návštěvníka je rozsáhlý areál místem k radovánkám, impuls pro zvýšení atraktivity stál městskou pokladnu stamilionovou sumu. Od masivní investice letos uplyne deset let.

Začíná klání o Rákosníčkovo hřiště. Ve hře jsou dvě města

Hodonínsko – O nové Rákosníčkovo hřiště pro děti se mohou zasloužit obyvatelé Kyjova či Veselí nad Moravou. Prvního února začíná hlasování na webových stránkách www.lidl-rakosnickova-hriste.cz.

Chaloupka: Ruským otrokem? Ne

Hodonín - Otto Chaloupka, kterému unikla prezidentská kandidatura na poslední chvíli, se rozhodl jet do Hodonína tři sta kilometrů, aby tady hlasoval pro Jiřího Drahoše.

Plánují výstavbu cyklostezky spojující obec s Prušánkami

Josefov – Se sedmadvaceti majiteli pozemků jednají představitelé Josefova o vybudování nové cyklostezky, která spojí obec se sousedními Prušánky.

Mírná zima na jihu Moravy: rybníky jsou bez kormoránů

Jižní Morava – Ničivému náletu kormoránů přihlíželi před rokem rybáři u Dyje. Pětisethlavé hejno tehdy zbavilo řeku ryb a napáchalo milionové škody. Letos je situace zcela jiná. „Je mírná zima, nezamrzly Nové Mlýny a kormorány jsem u nás ještě neviděl,“ oznámil předseda rybářského svazu ve Vranově nad Dyjí na Znojemsku Josef Hanák.

Na Hodonínsku zvítězil Zeman. Rozhodla o tom hlavně města

Hodonínsko – Miloš Zeman opět po pěti letech zvítězil ve druhém kole prezidentských voleb také v hodonínském okrese. Voliči mu odevzdali i zhruba stejný počet hlasů, tedy téměř sedmačtyřicet tisíc. „Blahopřejeme celá rodina pane prezidente,“ napsal na sociální síti Facebook Zemanův podporovatel a bývalý senátor za Hodonínsko a Kyjovsko Zdeněk Škromach.

Krojovaní roztančí Ratíškovice. Budoucnost unikátního plesu je ale s otazníkem

Ratíškovice – Jubilejní sedmdesátý Krojový ples se uskuteční v sobotu v Ratíškovicích. Pro událost, při níž je striktně vyžadovaný kroj, jde o milník ještě z jednoho důvodu: pořadatelé zamýšlí prolomení podmínky tradičního folklorního oděvu. „Tradici, že se na ples dostanete pouze v kroji, udržujeme od začátku. Jak ale nápad krojové tradice vznikl, bohužel nevím. Pověděla by to paní Šupálková nebo pan Bláha, ti už ale mezi námi nejsou. Krojový dresscode je ale vážně přísný. Plesu se mohou opravdu zúčastnit jen krojovaní, nebo na sobě musíte mít alespoň třaslavice a košelu. Týká se to i obsluhy nebo kameramanů,“ potvrdila starostka obce Anna Hubáčková. Ratíškovice jsou v tomto ohledu výjimečné.

Zeman vs. Drahoš. Účast láme rekordy prezidentských voleb

Jižní Morava – Lidé v příhraničních okresech jižní Moravy chtějí prezidenta více než před pěti lety. Alespoň to vyplývá z prvních čísel o voličské účasti v druhém kole hlasování, která určí hlavu státu na dalších pět let.

Přeplacená přeložka kanalizace? Starostovi hrozí trest

Hodonín – Kvapná přeložka kanalizace u základní školy v Mutěnicích na Hodonínsku před Vánocemi 2015 se nakonec dostala až před Okresní soud v Hodoníně. Na lavici obžalovaných ve středu usedli nejen stavbyvedoucí Josef Fedor a technický dozor Roman Krejčiřík, ale především dlouholetý mutěnický starosta Dušan Horák. „Žádná škoda obci nevznikla,“ prohlásil při odchodu od soudu první muž téměř čtyřtisícové vesnice.

Muzeum v Ratíškovicích rozšíří o tři vagony

Ratíškovice - Oblíbený turistický cíl Hodonínska, Muzeum ve vagonu v Ratíškovicích, chystá novinky. „Koupili jsme další tři vagony,“ oznámil místostarosta Radim Šťastný.

Drahošová navštívila Hodonín. Pozdravuj Jirku, prohlásil jeden z příznivců

Hodonín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Jaký má váš manžel názor na utahování opasků? Je připravený na podpásovky? I takové dotazy míří na manželku prezidentského kandidáta Evu Drahošovou v Hodoníně, která se v úterním dopoledni setkává s lidmi v místním Farním centru.

Tři králové na Hodonínsku vybrali rekordní sumu. Skoro tři miliony korun

Hodonínsko – Tříkrálová sbírka v působnosti Oblastní charity Hodonín překonala historický rekord o více než sto tisíc korun. „K dnešnímu dni je výtěžek 2 964 078 korun. Zbývá rozpečetit pětadvacet pokladniček,“ sdělila v pondělí mluvčí oblastní charity Petra Čechová.

Tragická bilance: na Hodonínsku zahynulo za rok při nehodách 14 lidí

Hodonínsko /ANKETA/ – Pětasedmdesátiletá řidička jela v pondělí od Ratíškovic na Hodonín. Po projetí levotočivé zatáčky dostala smyk a skončila v příkopu, kde se auto nakonec převrátilo na střechu. „Řidička, která byla podle dechové zkoušky střízlivá, utrpěla při havárii lehké zranění,“ přiblížil hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Noclehárna ochrání až dvacet lidí

Hodonín – Více lidí bez přístřeší má v Hodoníně kam složit hlavu. Tamní charita totiž otevřela novou vícekapacitní noclehárnu v ulici Svatopluka Čecha. Je spádová nejen pro celý hodonínský okres, ale také pro Břeclavsko. „Obě služby, tedy noclehárnu i denní nízkoprahové centrum se nám podařilo přestěhovat, už týden funguje na nové adrese. Zlepšilo se prostředí, hygienické zázemí, kapacita se navýšila na dvacet lůžek a máme tady i prostory pro sklady,“ informoval ředitel hodonínské Oblastní charity Václav Salajka.

Výroční ceny města: radní doporučili Herzána a Kuju

Hodonín – David Herzán a Josef Kuja. Tato dvě jména doporučili hodonínští radní zastupitelstvu pro udělení Výroční ceny města za rok 2017.

Odvolil bývalý šéfredaktor Slovácka. Doufá, že bude druhé kolo

Hodonín – Dokonce vyšší zájem než při posledních volbách do poslanecké sněmovny měli lidé o hlasování v úvodu první kola prezidentských voleb ve volebních místnostech v budově hodonínské Obchodní akademie. „Volit chodí opravdu hodně lidí. Místnost není ani chvíli bez voliče,“ říká předsedkyně jedné z hodonínských okrskových volební komisí Táňa Kadalová.

Ratíškovičtí boří kino a obecní hospodu. Místo nich postaví byty pro důchodce

Ratíškovice – Demolici starého kina a obecní hospody zahájili Ratíškovičtí, aby na místě budov mohl vyrůst nový komunitní dům pro důchodce s třiadvaceti byty.

Přes hranice převážel léky na výrobu pervitinu. Skončil ve vazbě

Hodonín – Běžná prohlídka auta, které přijíždělo ze Slovenska, se změnila v zadržení řidiče. Převážel totiž desítky balení léků k výrobě pervitinu. Hodonínští kriminalisté obvinili devětatřicetiletého muže z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Žáci z Rohatce se dočkají nových učeben. Před školkou vyroste parkoviště

Rohatec – Nové dílny a matematicko-fyzikální učebna budou ve školní přístavbě, na níž v Rohatci začnou dělníci pracovat už příští týden. Celkové náklady na výstavbu i vybavení učeben sahají k osmi a půl milionům korun.

Případ tonutí sedmiletého chlapce na koupališti policie odložila

Dubňany – Policisté nebudou nikoho stíhat za tonutí sedmiletého chlapce v bazénu v Dubňanech na Hodonínsku. Ve čtvrtek oznámili po půlročním vyšetřování, že nikoho neobvinili a případ odložili. „Trestný čin zanedbání totiž vyšetřování neprokázalo," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Tonutí školák díky pomoci plavčíků a záchranářů přežil.

Dětem upraví hřiště za milion. Vznikne ze zahrady

Čejč – Rozsáhlou proměnu zahrady u Základní školy v Čejči ve víceúčelové hřiště plánuje vedení tamního úřadu. Chystané změny se týkají jak terénních úprav pozemku a výsadby nových stromů, tak nově zřízených zpevňovacích stěn.

Vždy jsme měli jasný cíl, říká ředitel charity Salajka

Hodonín – Právě v těchto dnech přicházejí do domácností koledníci s vinšováním všeho dobrého, s kasičkou a prosbou o příspěvek do tříkrálové sbírky. Pod patronátem Oblastní charity v Hodoníně do ulic vyrazí téměř dva tisíce dobrovolníků. „Mnohokrát všem děkuji, vážím si jejich ochoty,“ říká ředitel organizace, která funguje již pětadvacet let, Václav Salajka.

Mladík bez řidičáku vjel s autem do sloupu. I přes zranění poté odešel

Čejč – Lehkým zraněním odnesl devatenáctiletý řidič zřejmě příliš těžkou nohu na plynu. Se Škodou Fabia boural v Čejči ve vinařské části Pod Bůdama. Nehoda se stala v pondělí dopoledne, policie o ní informovala o den později.

Rezidenti v Hodoníně zaparkují i za poštou

Hodonín – Od ledna platí nové podmínky pro rezidentní parkování v Hodoníně. Zóny v části Národní třídy a náměstí Osvobození přecházejí ze zkušebního na trvalý provoz.

Následky těžby na Podluží odstraňují už deset let

Hodonínsko – Staré průzkumné a těžební ropoplynové vrty byly v minulosti nedostatečně nebo nevhodně zlikvidovány. Některá místa po dobývání ropy na Hodonínsku a Břeclavsku byla navíc kontaminována. Odstraněním těchto ekologických zátěží se deset let zabývá na jihu Moravy státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ).

Z hodonínské Plomy může být logistický areál. Čeká se, až nový majitel zaplatí

Hodonín – Po více než pěti letech se začíná vyjasňovat. Areál zkrachovalého velkovýrobce překližek, hodonínské Plomy, získá nový majitel. Vydražil ho v elektronické aukci za téměř 132 milionů korun. „Máme za sebou osobní seznamovací jednání, ale zatím nevím, co se bude v areálu dít. Dohodli jsme se na dalších pravidelných schůzkách,“ přiblížil první kontakt s dražitelem starosta Milan Lúčka.

Kapři mírně podražili. Prodej bude i na Štědrý den

Jižní Morava – V zápřahu jsou několik dní lidé z Rybnikářství Pohořelice. Po nocích nakládají a chystají ryby na rozvoz, aby byly včas na prodejních místech. „Těch máme na jižní Moravě desítky,“ zmínil ředitel firmy Roman Osička. Někde seženou lidé šupináče i na Štědrý den dopoledne.

Na rozšíření si park ještě počká. Zastupitelé nákup pozemků neschválili

Hodonín - Hodonínští městští zastupitelé na posledním zasedání neschválili nákup pozemků od Českých drah na rozšíření parku v Sacharovově ulici za 105 tisíc korun. Přitom ještě v dubnu pro koupi této parcely většina byla. 

Hodonín má bezpečnější silnice. V žebříčku poskočil o více než dvacet příček výš

Hodonín - V ČP Indexu bezpečnosti, jehož stav za první pololetí tohoto roku v pondělí zveřejnila Česká pojišťovna, si výrazně polepšil Hodonín. Posunul se totiž v pořadí bezpečnosti okresních měst oproti loňsku o více než dvacet míst na patnáctou příčku.

Sedmadvacátý ročník Moravsko-Slovenského běžeckého poháru ovládli Ukrajinci

Hodonín – Tento rok se nekonalo žádné drama v závěrečném finiši, letos to bylo jasné prvenství Ukrajince Olexandra Matviichuka, který doběhl do cíle v čase 37:44. Minulý rok tento běžec skončil na třetím místě. Druhou pozici si opět po roce zopakoval Jiří Homoláč s časem 37:57, a pro bronz si doběhl z kategorie mužů další Ukrajinec Bogdan Semenovich, který to zvládl za 38:30.

Kaplička dočasně zmizela ze Strážnice. Vyroste znovu

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Asi jeden kontejner naplnily zbytky kapličky Všech svatých ve Strážnici, kterou v roce 2015 rozbořil kamion. Její torzo v uplynulých dnech rozebrali odborníci na hliněné stavby.

AKTUALIZOVÁNO

Hodonín má rozpočet. Plat zaměstnanců město nezvýší

Hodonín - Až téměř o půl jedenácté v noci schválili hodonínští zastupitelé ve středu rozpočet na příští rok. Prošel jen těsnou většinou a to i díky hlasům zástupců opozice z řad komunistů a Svobodných. „Na základě doporučení komise chtěla rada ještě navýšit peníze do sportu, ale dohodli jsme se, že to necháme na leden,“ sdělil lidovecký místostarosta a garant schodkového rozpočtu Ladislav Ambrozek.

Voda zdraží o korunu za kubík. Kromě Znojemska

Jižní Morava – Stovku či dvě za rok si v příštím roce připlatí většina domácností v příhraničí jižní Moravy za vodu. Velké vodárenské společnosti totiž zvýší ceny zhruba o korunu za kubík pitné vody.

Žena stále čeká na telefon za téměř deset tisíc korun. E-shop ji patrně podvedl

Hodonínsko – Další případy podvedených na internetu řeší policisté. Mezi nimi je i žena z Hodonínska, která chtěla koupit mobilní telefon nabízený na internetovém portálu.

Areál Plomy v Hodoníně vydražili za 132 milionů

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Organizátor veřejných aukcí vydražil elektronicky areál bývalého překližkového giganta Plomy v Hodoníně za téměř než sto třicet dva milionů korun.

Stropy školních dílen ponesou duby. Děti se mají naučit zručnosti

Jižní Morava – Současné děti nedokáží zatlouct kladívkem hřebík nebo řezat pilou. To byly důvody, proč v Ratíškovicích na Hodonínsku začali připravovat novou přístavbu základní školy.

Studenti i vyučující pomáhali. Uspořádali sbírku oblečení a obuvi

Hodonín - Jedenáct pytlů naplnili studenti a vyučující hodonínské obchodní akademie použitým oblečením a obuví. Ve spolupráci s Oblastní charitou Hodonín totiž uspořádali sbírku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT