VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HODONÍN

Hlídky našly deset stříkaček, osm jich bylo na jednom místě

Hodonín – Do parků či na hřiště se v úterý vypravili strážníci v Hodoníně. Tamní městská policie se zapojila do celostátní akce mající za cíl vyhledávání použitých injekčních stříkaček.

Modernější přechod u nádraží: s ostrůvkem a LED svítidly

Hodonín – Do závěrečné fáze se dostala modernizace přechodu pro chodce v Hodoníně ve Dvořákově ulici. „Nový přechod bude pro chodce bezpečnější, rozdělí jej ostrůvek a osvětlí LED svítidla,“ uvedl mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.

Obce zpomalují hazardéry, lidé chtějí retardéry či pomalejší zóny

Hodonínsko – Za tikající nalož označil starosta Rohatce Jarmil Adamec chování řidičů vjíždějících do obce od Hodonína. Někteří mají na tachometru i devadesátikilometrovou rychlost. Jak ukázalo měření, takových je v průměru pětadvacet za den. Pouze čtyřicet procent aut se dostane na předepsanou padesátku. Všichni pak projíždí třemi blízkými křižovatkami.

Uvolnění regulace hazardu? Ne, rozhodli dubňanští zastupitelé

Dubňany – Obecně závazná vyhláška regulující provozování sázkových her a loterií z roku 2013 bude v Dubňanech platit dál. Na její změně, kterou požadovala čtyřicítka místních, se totiž zastupitelé šestaapůltisícového města na své poslední schůzi nedohodli.

Žádná nuda. Místo fotoknihy si obyvatelé Čejkovic počtou o vlastních životech

Čejkovice – Z rozhovorů s desítkami obyvatel Čejkovic na Hodonínsku vzniká nová kniha o obci. Ta v červnu oslaví 770 let od první dochované písemné zmínky. Místní dostanou od studentů antropologie k výročí tištěnou novinku.

Návrat synů z Norska: Michaláková se proti rozhodnutí okresního soudu odvolá

Hodonín – Petiční výbor na podporu rodiny hodonínské rodačky Evy Michalákové, které odebraly norské úřady před sedmi lety oba syny, informoval tento týden o tom, že hodonínský okresní soud se už potřetí odmítl zabývat tímto případem.

Penzista havaroval před přejezdem, lehce se zranil

Mutěnice – Šest metrů od železničního přejezdu v Mutěnicích ve čtvrtek před polednem havaroval seat.

Nový parkinson je z Horňácka. Objevili ho vědci z Olomouce

Jižní Morava – Kroje, písně a tance proslavily lidi z oblasti Horňácka u milovníků folkloru po celé střední Evropě. Jenže region na východě jižní Moravy zkoumali kromě národopisců i lékaři z Palackého univerzity v Olomouci. Tento týden upozornili, že tam odhalili nový typ Parkinsonovy nemoci. „Takový nikde jinde na světě nenajdeme. Jde tedy vlastně o úplně novou nemoc,“ upozornil přednosta Neurologické kliniky v Olomouci Petr Kaňovský.

Brontosauři uctí Den Země kuličkiádou nebo divadlem. Vyprávět bude lipové dřevo

Čejkovice – Dvoudenní program připravili lidé z čejkovického hnutí Brontosaurus ke Dni Země. Zájemci jej mohou navštívit v sobotu a v neděli právě v Čejkovicích.

Čejkovičtí chystají ochutnávku vín mezi vinohrady

Čejkovice – Odložte zimní kabáty, promažte řetázky na svých kolech nebo oprašte hole a přijďte si projít malebné okolí Čejkovic. Tímto heslem lákají pořadatelé a vinaři návštěvníky k ochutnání svých vín do jejich nejpřirozenějšího prostředí – mezi řádky vinohradů. Řeč je o Čejkovické vinné stezce, které se letos zúčastní 28 tamních vinařů a také vinařství zámecké.

Juniorský pár Adam Prágr s Nelou Samsonkovou slaví bronz

Hodonín – Členům sportovního klubu TK Classic při SVČ se daří i v úvodu dubna. Nejprve se podařilo dvojici Václav Masaryk a Klára Chovančíková prosadit do finále další soutěže světového okruhu WDSF v latinskoamerických tancích. Stalo se tak v Berlíně na podniku International Open latin.

Čejč vymění veřejné osvětlení, změna se týká poloviny obce

Čejč – Skoro dva miliony korun bude stát modernizace veřejného osvětlení v Čejči. Necelou polovinu obec zaplatí z dotace. „Získali jsme ji a zastupitelstvo rozhodlo, že projekt uskutečníme. Půjde o výměnu poloviny světel v obci za LED zářivky,“ uvedl starosta Jan Koutný.

Stojí za mikrofonem a baví lidi. Na stojáka míří do Hodonína

Hodonín – Stand up comedy show Na stojáka míří do hodonínského oldies klubu Vrakáč. Během večera vystoupí Josef Polášek, Vojta Záveský (Vojtaano), Petr Cerha a Arnošt Frauenberg. Stand up comedy je žánr, který se do České republiky dostal z amerických barů, kde komik účinkuje před publikem ve stoje a mluví přímo na něj – vypráví většinou delší příběhy a monology, které prokládá vtipy.

Nové Penny i Lidl. Supermarketů na jihu Moravy přibývá

Jižní Morava – V Břeclavi stojí řada velkých obchodů, hobby market tam ale chybí. Podle několika zdrojů Deníku Rovnost může jeden vzniknout na místě nynějšího Penny Marketu v blízkosti centra města. Řetězec totiž plánuje postavit novou prodejnu mezi místními částmi Poštorná a Charvátská Nová Ves u sídliště Na Valtické.

Zaujal umístěním. Pražský klub ocenil společenský dům v Ratíškovicích

Ratíškovice – V konkurenci Brna, Prahy či Zlína uspěla v soutěži Klubu Za starou Prahu čtyřtisícová obec z Hodonínska: Ratíškovice.

Matka z televizní Ordinace v růžové zahradě Schönová: Komedie je moje parketa

Hodonín - Přestože se herectví v dětství nevěnovala, přihlásila se na brněnskou JAMU i pražské DAMU. „Nějak jsem totiž v sobě cítila, že chci být herečka,“ říká s úsměvem herečka a rodačka z Hodonína Andrea Schönová. Diváci ji znají hlavně díky roli Marty Kusé (Dvořákové) ve známém seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Ceny vinařům v Mikulčicích předají olympionici

Mikulčice – Cinkání skleniček. Typický zvuk, který se pravidelně od roku 2006 rozléhá Kulturním domem v Mikulčicích. „Sešli jsme se tenkrát jako parta mladých začínajících vinařů, kteří přebrali žezlo po těch starších,“ uvedl předseda sdružení Mikulečtí vinaři Petr Hubačka.

Autem kličkoval silnicí. Policii nadýchal 2,5 promile alkoholu

Hodonínsko – Pět řidičů pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem jiných drog ukončili o víkendu na Hodonínsku jízdu po policejní kontrole.

Chtějí zrušit přejezd, obce jsou proti

Rohatec, Ratíškovice /FOTOGALERIE/ – S plánem zvýšit bezpečnost na křížení drážních kolejí se silnicemi chtějí železničáři zrušit i rozsáhlý přejezd na trati mezi Břeclaví a Přerovem v Rohatci-Kolonii. Se stavbou náhrady se má začít po roce 2020.

Mají se cítit víc doma. Na chodbách je vítají víly, pávi i vlastní otisky prstů

Hodonín - Do osmého patra vystoupali pávi a o poschodí níž už dovádí víly. Tak se pod štětcem výtvarnice Michaely Piňosové mění Domov pro seniory Bažantnice v Hodoníně. „Chci bílé chodby zlidštit, aby byly hezčí. Malby se zároveň stanou orientačními body pro lidi, kteří ve svých patrech naleznou pocit, že jsou doma,“ říká ředitelka domova Vladimíra Křížková.

Diváci se choulili, otužilci lezli do vody. Velikonoční Morava měla sedm stupňů

Hodonín /VIDEO, REPORTÁŽ/ - V sobotu se v Hodoníně uskutečnilo Mezinárodní velikonoční plavání. V Moravě plavaly desítky otužilců, diváci se kvůli větru naopak choulili do bund a šátků.

Zákaz pití alkoholu v ulicích? O Velikonocích přimhouříme oči, slibují strážníci

Jižní Morava /ANKETA/ - Města na jihu Moravy zakázala pití alkoholu na veřejnosti. Na dodržování vyhlášky i o Velikonocích dohlédnou strážníci.

S úklidem začali už o týden dřív. Myslivci nasbírali skoro sto kilogramů odpadků

Hodonín – Téměř sto kilogramů odpadků vysbírali v přírodě lidé z Mysliveckého spolku Pánov Hodonín. Zaměřili se především na pole po obou stranách silnice I/55 a to ve směru od křižovatky se silnicí na Ratíškovice až téměř po železniční trať Hodonín – Zaječí.

Velikonoce. Zájem uvadá, tradice ale drží

Hodonínsko /FOTOGALERIE/ – Dnes má třiaosmdesát let. A když začne vzpomínat, jako by odfoukla prach z dob, které si mladší generace už mohou jen představovat. Marie Jakubíčková z Vacenovic právě zdobí velikonoční vajíčka. S blížícími se svátky ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista se jí po dotazu Slovácka vybavují chvíle z dětství. „U nás doma zdobila vajíčka maminka i stařenka. Jsem u toho celý život. Velikonoce bývaly velký svátek. Zkrášlovaly se domy. Nastával sice jarní úklid, ale s ním i jarní pohoda. Tetičky pracovaly, zpívaly… Každý byl spokojený. Asi to bylo lepší než teď,“ říká Marie Jakubíčková.

Sousedé utuží vztahy v chladné vodě. Poplavou s pomlázkou či korbáčom v ústech

Hodonín – Prohloubit vzájemné vztahy si dali za cíl pořadatelé Mezinárodního velikonočního setkání Moravanů a Slováků. Uskuteční se v sobotu v hodonínském přístavišti U Jezu. Jedním z vrcholů události se stanou výkony otužilců nořících se do studené řeky Moravy.

Vždy jsem se snažila o zasloužený potlesk, říká divadelní herečka Kulčárová

Hodonín - V hodonínském divadelním souboru Svatopluk působí už od studentských let, tedy něco málo přes třicet let. Za tu dobu ztvárnila nespočet velkých charakterních i menších rolí. Řeč je o Petře Kulčárové, která se pro Deník Rovnost rozpovídala o svém současném životě na divadelních prknech.

V Rohatci se čelně srazila dvě auta

Rohatec – K čelnímu nárazu dvou osobních aut došlo v úterý po jednácé hodině dopoledne v ulici Nové Řádky v Rohatci. „Zastavili jsme vytékající benzín a odpojili baterie. Obě auta jsme poté odtáhli ke krajnici a dál pokračovali v odklízení předmětů ze silnice, které bránily průjezdu aut,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Hokej je tady používaný jako politická zbraň, říká Gajošová

Hodonín – Ještě než prožila čtvrteční zklamání z vyřazení druholigových hokejistův play-off, usadila se ve VIP zázemí zimního stadionu v Hodoníně. S týdeníkem Slovácko tam předsedkyně hokejového klubu a zároveň radní města Jana Gajošová mluvila o sportu i jeho vlivu na politiku.

Doležal: Pomohla nám penalta. Remízu bychom si zasloužili

Rohatec – Více fotbalového štěstí stálo při soupeři z Lednice. S ním se v prvním jarním boji 1.A třídy střetli domácí borci z Rohatce, kteří se sokem drželi krok až do posledních minut zápasu. Nakonec v nastaveném čase rozhodl hostující Tomáš Pálka, který tak svému týmu zajistil všechny body po těsné výhře 2:1.

Vinaři do jara vstoupili vítězně. Těsně zdolali Svratku Brno

Mutěnice /FOTOGALERIE/ – Dobrý vstup do jarních odvet si za výhru 3:2 nad Svratkou Brno připsali Vinaři z Mutěnic. Ti však do utkání krajského přeboru nevstoupili dobře, když už v sedmé minutě musel gólman Šupa ze své sítě tahat balon. „Začátek utkání jsme trochu podcenili. Naštěstí jsme během dvou minut Koštuříkem vyrovnali,“ řekl k prvním brankám trenér Mutěnic Petr Zemánek.

Cyklisty svede z nebezpečné silnice nová cyklostezka. Za třicet milionů

Hodonínsko – Cyklostezka vedle vytížené silnice mezi Hodonínem a Ratíškovicemi, po které každodenně jezdí na kole desítky lidí, získává jasnější obrysy.

Lázeňské domy Eva i Jindřich zůstanou Hodonínu. Do městské firmy je nevloží

Hodonín – Jednodušší hospodaření, snazší údržbu a méně papírování. To měl podle většiny radních v Hodoníně přinést převod majetku za více než dvě stě milionů korun do nově vzniklé městské firmy Lázně Hodonín. Někteří zastupitelé se ale postavili proti.

Masaryk? Výsledky DNA můžeme mít za dva týdny, říká Vondráček

Hodonín – Sedí v křesle, před sebou hrnek s kávou. Dokumentarista a držitel Českého lva David Vondráček se za podpory odborníků pustil do vědeckého hledání odpovědi na otázku, zda byl skutečně otcem Tomáše Garrigua Masaryka oficiálně uváděný Josef Masaryk ze slovenských Kopčan. Verdikt ale zůstává neznámý. Výzkum zastavila Masarykova pravnučka Charlotte Kotíková. Minulý týden o tom Vondráček přednášel v hodonínském sále Evropa.

Prodej městských bytů se slevou vázne

Hodonín – Za dvacet, za čtyřicet, za osmdesát procent nebo za tržní cenu. O těchto možnostech mluvili zastupitelé v Hodoníně, když rozhodovali o dalším osudu dvaaosmdesáti městských bytů. Většina nájemníků v komplexu Pastelky I chce totiž byty, v nichž bydlí koupit, ale se slevou. „Doporučoval bych celou věc stáhnout a nechat na nově zvolené zastupitelstvo. Obávám se, že v této předvolební kampani, která začala, se byty neprodají,“ řekl bývalý zastupitel za ODS František Ondruš.

Bývalý místostarosta Sedlačík si dává pauzu. V zastupitelstvu ho nahradí Přibil

Hodonín – Bývalý sociálnědemokratický místostarosta Hodonína Roman Sedlačík končí v městském zastupitelstvu. Na jeho místo usedne někdejší kandidát na senátora Květoslav Přibil. „Mandát jsem ukončil z pracovních důvodů. Co bude dál, to zatím nedokážu odpovědět,“ sdělil v pátek hodonínský politik, který letos oslavil čtyřicátiny.

Dopravce žádá Hodonín o půl milionu. Na polovinu navýšených platů řidičů MHD

Hodonín – Víc než půl milionu korun zřejmě přidá hodonínská radnice na platy řidičů v městské hromadné dopravě. Radní totiž doporučili zastupitelům, aby v úterý schválili dotaci pěti set šedesáti tisíc korun pro ČSAD Hodonín.

Vyjdi ven: cinkali klíči, zpívali hymnu. Studenti protestovali na pěší zóně

Hodonín - Transparenty, skandování, cinkot klíčů i zpívání české hymny. Tak vypadal čtvrteční protest hodonínských studentů, kteří se v poledne sešli na pěší zóně v Hodoníně.

Rozbahněnou cestu nahradí asfaltka. Pomůže s chybějícím přístupem k molu

Hodonín – Současnou rozbahněnou cestu k hodonínskému přístavišti má pokrýt asfaltový povrch. „Nová příjezdová cesta povede od začátku areálu Veslařského klubu až k molu, které vybudovalo ředitelství vodních cest,“ uvedla ve středu Martina Kočvarová, manažerka svazku obcí Obce pro Baťův kanál.

Tržnice se vrací k náměstí, u stadionu sklidila kritiku

Jižní Morava – Počáteční nadšení vystřídala kritika. Když se loni v Hodoníně pravidelné městské trhy přesunuly ze dvora poblíž náměstí do parku u zimního stadionu, lidé oslovení Deníkem Rovnost novinku vítali. Po roce je situace opačná. Trhy se od čtvrteka vrací zpět. A většina oslovených je pro. „V žádném případě se tomu nyní nedá říkat tržnice, zlaté staré časy,“ poznamenala k parkové variantě například Eva Rosotová.

Opraví cesty, vyvýší křižovatky. Náklady se blíží ke dvěma milionům

Dolní Bojanovice – Až půjdou lidé příště uctít své předky na hřbitov v Dolních Bojanovicích, vydají se nejspíš po novém chodníku. Tamní radnice získala stavební povolení pro opravu skoro tři sta padesát metrů dlouhé cesty. Rekonstrukce se týká ulic U Hřbitova, Sadová a Příčná. „Náklady přesahují milion korun,“ vyčíslila starostka Dolních Bojanovic Eva Rajchmanová. 

Přehlídka Hobblík a Mumraj: amatérští divadelníci zahrají i politickou debatu

Hodonín - V hodonínském Domu kultury se uskuteční už 16. ročník divadelní přehlídky Hobblík a Mumraj!. V obou kategoriích se představí celkem osm souborů.

Jen polovina řidičů vjíždí do Rohatce padesátkou. Někteří i dvojnásobně rychle

Rohatec – Pouze čtyřicet procent řidičů přijíždějících do Rohatce ze sousedního Hodonína má na tachometru zákonem přikazující padesátikilometrovou rychlost. Údaje vyplynuly z měření tamního radaru.

Po zbourání bývalého hotelu rostou dluhy. Hodonín se o peníze soudí už osm let

Hodonín - Na vlastníka ruin po bývalém hotelu zvaném 271 lůžek a budově lidové školy umění mají spadeno věřitelé. Už několik dnů visí na úřední desce radnice v Hodoníně exekuční usnesení nad pražsko-vídeňskou firmu Freizeit und Urlaubsanlagen Bohemia, která torza staveb a přilehlé pozemky vlastní. „Exekutorský úřad Ostrava dříve rozhodl o způsobu provedení exekuce prodejem nemovitosti,“ uvedl soudní exekutor Jaroslav Kocinec.

Tibetská vlajka? Ve Znojmě má zelenou, do Břeclavi a Hodonína nesmí

Jižní Morava – Rozdílné postoje zaujala největší města v jihomoravském příhraničí k vyvěšení tibetské vlajky. Zatímco ve Znojmě dali podpoře Tibeťanů zelenou, v Břeclavi a v Hodoníně zaznělo ne.

Na koštu gurmáni ochutnají i likér z ananasu. Šampiona ocení broušeným sklem

Svatobořice-Mistřín – Více než tisíc pěstitelů nejen z jižní Moravy, ale také ze Slovenska, Slovinska, Polska či Maďarska vystaví své vzorky na sedmém ročníku Koštu pálenek, likérů a pomazánek ve Svatobořicích-Mistříně. „Pomázánek bývá asi kolem šedesáti druhů, například škvarková, masitá nebo tvarůžková. Lidé budou moct ochutnat i likéry. Třeba tradiční višňovky a ořechovky, ale i netradiční, jako je likér ze šípku, ananasu či zázvoru,“ informoval za pořadatele Miroslav Štilárek.

Pravnučka T. G. Masaryka přiletěla do Hodonína. Navzdory sněhové bouři

Hodonín /FOTOGALERIE/- Ani sněžná bouře Charlottu Kotíkovou neodradila. Ze Spojených států amerických přiletěla do střední Evropy, aby mohla být v den narozenin svého pradědečka v jeho rodišti. „Děkuji za krásné přijetí v Hodoníně, ve městě, kde se před 168 lety narodil velký muž Tomáš Garrigue Masaryk. Po mnoha letech mu jeho rodiště skutečně vzdává patřičnou a krásnou čest,“ napsala ve středu do pamětní knihy pravnučka prvního československého prezidenta Charlotta Kotíková.

Pervitin v příhraničí ustupuje, boom zažívá marihuana

Jižní Morava – Sotva se stal třicátníkem, má před sebou hrozbu až pěti let strávených za mřížemi. O jeho osudu rozhodne soud. Mladý muž před ním stane kvůli výrobě pervitinu. Desítky gramů mu vznikaly pod rukama v rekreační chatě u Kyjova na Hodonínsku. Policisté ho přistihli a obvinili. „Pervitin užíval pro vlastní potřebu, také jej dále distribuoval dalším narkomanům,“ uvedli po razii.

Úředníkovi hrozí až pět let vězení. Za dodatečnou registraci auta

Hodonín – Stížnosti, trestní oznámení a výhružné SMS zprávy. Dění na odboru dopravních a správních agend v Hodoníně vrcholilo u úterního hlavního líčení okresního soudu.

Hodonínské řeznictví prodávalo prošlé maso, polská kuřata vydávalo za česká

Hodonín - Pokutu ve výši až 50 milionů korun může dostat prodejna malého řeznictví v Hodoníně, která závažně porušila několik předpisů.

Stárnoucí bazény? Znojmo chce nový, Hustopeče opravu, Hodonín už ji má za sebou

Jižní Morava – Budoucnost zastarávajících bazénů řeší nyní jihomoravské radnice. Ve Znojmě připraví projekt stavby na zelené louce, hustopečští zastupitelé nedávno rozhodli, že svůj bazén město opraví v příštím roce. V Hodoníně už si plavci užívají lázní po rozsáhlé opravě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT